Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
30.08.2013

Rekordowa liczba uczestników na spotkaniu ICCA CEC

W dniach 22 – 24 sierpnia 2013 r. po raz pierwszy w Rosji odbyło się spotkanie ICCA CEC Summer Meeting. Odbywa się ono co roku w innym mieście w Europie. W petersburskiej sali konferencyjnej zebrali się członkowie ICCA, międzynarodowi prelegenci, sponsorzy oraz organizatorzy - w sumie 72 osoby.

Spotkanie miało charakter edukacyjno-networkingowy. Celem tegorocznego wydarzenia było zapoznanie się z tym, jak funkcjonuje rynek spotkań biznesowych w Rosji oraz przedstawienie członkom ICCA nowej destynacji konferencyjnej - St. Petersburga.

Zróżnicowane tematy, międzynarodowi prelegenci

Na konferencji wystąpili międzynarodowi eksperci, którzy poruszyli m.in. zagadnienia dotyczące wdrążenia rozwiązań z dziedziny IT do przemysłu spotkań, coraz ważniejszej roli obiektów konferencyjnych jako miejsc na ich organizację oraz konieczności nieustannego podnoszenia efektywności szkoleń.

Uczestnicy mieli także okazję do chwili relaksu oraz poszerzenia swojej wiedzy w nieco innych zakresach. Organizatorzy zaoferowali bogaty program kulturalny, który obejmował m.in. zwiedzanie Pałacu i Ogrodów Katarzyny, rejs po malowniczych kanałach St. Petersburga oraz zobaczenie placu budowy Centrum Kongresowo Wystawienniczego ExpoForum. Otwarcie tego ośrodka konferencyjnego nastąpi już w przyszłym roku.

St. Petersburg stanął na wysokości zadania

Organizatorzy (ExpoForum i St. Petersburg Tourist Information Bureau) spotkali się z pozytywnym odbiorem podjętych działań.

„Poziom organizacji konferencji oraz bogaty program merytoryczny ustanowił nowe, bardzo wysokie standardy organizacji naszego spotkania", powiedziała Anna Górska, Przewodnicząca ICCA CEC, Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau GOT.

„Jestem przekonany, że nie było to ostatnie spotkanie stowarzyszenia zorganizowane w tym kraju. Nasi przyjaciele z Rosji pokazali nam wielki potencjał Petersburga, który w kolejnych latach będzie przyciągał coraz więcej międzynarodowych kongresów. [...] Dla uczestników była to okazja, aby poczuć prawdziwą, rosyjską gościność!", dodaje Martin Sirk, reprezentant ICCACEO.

Wsparcie Core-apps

Bardzo pomocną w organizacji konferencji okazała się aplikacja, stworzona specjalnie na jej potrzeby przez firmę Core-apps. W prosty sposób można było w niej znaleźć m.in. dane uczestników, planowany przebieg wydarzenia, informacje o mieście oraz alerty.

Wszystkie przedstawione prezentacje oraz materiał zdjęciowy wkrótce ukażą się na stronie www.icca2013.lenexpo.ru/en.

Kolejne letnie spotkanie ICCA CEC odbędzie się w przyszłym roku w Belgradzie, w Serbii.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij