Średniowieczna biesiada – Zamek Ryn

Imprezy firmowe przybierają dzisiaj coraz ciekawsze formy. Firmy, które na co dzień zajmują się przygotowywaniem tego typu wydarzeń, dobrze wiedzą, że oryginalność to klucz do organizacji dobrej imprezy – takiej, która zostanie w pamięci uczestników na długie lata. Zapraszamy do Zamku w Rynie, gdzie na Gości czeka prawdziwa średniowieczna biesiada!

średniowieczna biesiada zamek ryn

Położony wśród Wielkich Jezior Mazurskich Zamek Ryn organizuje Biesiady Rycerskie, będące połączeniem rekonstrukcji historycznej i dobrej zabawy. Zamek Ryn to miejsce szczególne – owiane tajemniczą historią i wieloma legendami. Według legendy, do dziś przechadza się po nim przynoszący szczęście dobry duch Białej Damy, którą podobno można spotkać osobiście.

Obiekt powstał w miejscu dawnego grodu galindzkiego w otoczeniu Wielkich Jezior Mazurskich. Niegdyś byłą to siedziba Komturii, ale także miejsce znacznej roli administracyjno-gospodarczej, zaopatrujące Zakon Krzyżacki m. in. w ryby, miód oraz mięso dzikiej zwierzyny. To właśnie tu znajdowało się również Starostwo Prus Książęcych i rezydencja wójtów łowczych. W XIX wieku zamek przekształcono na więzienie, w którym do dziś funkcjonuje tzw. Skrzydło Więzienne charakteryzujące się niecodziennym wystrojem. Ostatecznie obiekt znany jest jako Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe „Zamek Ryn”, dzięki czemu odzyskało swoją zabytkową i historyczną rangę.

biesiada rycerska zamek ryn

Biesiady Rycerskie doskonale wpisują się w średniowieczną historię zamku. Jedyne w swoim rodzaju stroje z epoki, skomponowane na tę okazję potrawy i spektakularne pokazy walk zrodziły się z dziejów samego zamku. Imprezy tego typu są spójne z klimatem miejsca, co szczególnie odpowiada preferencjom Gości. Każdy z nich ma tu szansę przenieść się w te dawne czasy i choć na chwilę stać się paziem, damą czy szlachetnym rycerzem.

Scenariusz zamkowych biesiad to połączenie źródeł historycznych z lokalnymi legendami, co tworzy niepowtarzalną atmosferę. W programie przewidziany jest suto zastawiony, rycerski stół, który zapewni Gościom niezapomniane doznania kulinarne. Wszystkie potrawy przygotowywane są według tradycyjnych receptur – aromatyczne szynki, złociste kurczaki, pyzy i pierogi to tylko część proponowanych dań.

biesiada zamek ryn

Na niezwykłą atmosferę odbywających się tu imprez integracyjnych składa się między innymi lokalizacja – biesiady organizowane są w autentycznym zamkowym dziedzińcu, który został zadaszony z uwagi na komfort Gości. Na historycznych stołach, poza ogromem pysznych potraw, znajdują się specjalnie szyte obrusy. Cały wystrój sali w pełni oddaje tamte zamierzchłe czasy.

Wizyta w Zamku Ryn to również świetna lekcja historii. Tu można ją naprawdę poczuć – dotknąć, posmakować. A takie poznawanie historii zawsze najbardziej zapada w pamięć.