Oczywistym jest, że Poznań, serce Wielkopolski, pulsuje życiem eventowym niczym tętniąca arteria kulturalna. W mieście tym każdy zakamarek skrywa w sobie potencjał do organizacji niezapomnianych wydarzeń. Przegląd obiektów eventowych w Poznaniu to nie tylko eksploracja architektonicznej różnorodności, lecz także pogłębiony wgląd w mnogość możliwości, jakie oferuje ta malownicza metropolia. Od nowoczesnych centrów konferencyjnych po historyczne perły, Poznań kusi swoją uniwersalnością i wyjątkowością, będąc idealnym miejscem nie tylko do organizacji eventów, lecz także do wyrażania kreatywności oraz realizacji ambitnych projektów.

W tym artykule zapraszamy do podróży przez najbardziej fascynujące obiekty eventowe w Poznaniu (które nie są hotelami), by odkryć ich urok, funkcjonalność oraz niezwykłą adaptacyjność, która sprawia, że każde wydarzenie staje się tu wyjątkowe.

Zostań z nami i poznaj obiekty, takie jak:

Concordia Design PoznańWorld Trade Center Poznań
Enea StadionCentrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
BusinessWell – Centrum Usług dla BiznesuPoznański Park Technologiczno Przemysłowy – Za Bramką
Maltańskie Centrum Szkoleniowo KonferencyjnePoznański Park Technologiczno – Przemysłowy
Constans Grupa Centrum Konferencyjne Polska 13Łazienki Rzeczne

Concordia Design Poznań

To niezwykłe miejsce na event w Poznaniu, będące integralną częścią centrum designu i kreatywności. Filozofia obiektu łączy wynajem przestrzeni z kreowaniem wydarzeń nietuzinkowych. Concordia Design zlokalizowana jest w odrestaurowanych wnętrzach XIX-wiecznej Starej Drukarni, która po renowacji zyskała unikalny, postindustrialny charakter. Elastyczną przestrzeń obiektu sprawdzi się na różnorodne wydarzenia: konferencje, spotkania biznesowe, premiery produktów czy bankiety.

Concordia dysponuje salami o różnych powierzchniach: EXPO (182 m²), LUNA (300 m²), MEMO (90 m²). Sala Luna i Expo łącznie z Foyer oferuje 600 m² przestrzeni. Można też podzielić sale Memo i Luna na mniejsze pomieszczenia, wykorzystując dźwiękoszczelne ściany działowe. Metodyka obiektu opiera się na event designie oraz indywidualnym podejściu do organizowanych przedsięwzięć.

Enea Stadion

Ten obiekt to coś więcej niż mekka dla pasjonatów piłki nożnej – to przestrzeń, gdzie wydarzenia nabierają wyjątkowego blasku. Jako wielofunkcyjny obiekt, nie tylko spełnia normy sportowe, ale także staje się idealnym miejscem na koncerty, kongresy, czy spotkania biznesowe. Tu organizatorzy znajdą nie tylko główne trybuny, lecz także mniejsze sale i loże, tworząc możliwość zarówno kameralnych spotkań, jak i imponujących konferencji dla masowego audytorium. Zestawienie piękna obiektu sportowego z funkcjonalnością eventową to jego kluczowa cecha.

49 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby eventowe. Goście Premium mogą cieszyć się wyjątkowymi lożami i strefami biznesowymi, spełniającymi najbardziej wymagające oczekiwania. Stadion Poznań oferuje także dwie imponujące przestrzenie plenerowe. Letnia Strefa B17 to zielony obszar ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych, odseparowany od miejskiego zgiełku. Natomiast Strefa Sportu kusi możliwością wynajmu hali namiotowej, tworząc elastyczne warunki dla różnorodnych wydarzeń.

BusinessWell – Centrum Usług dla Biznesu

Jest to centrum usług dla biznesu, które nie tylko oferuje przestrzeń biurową czy coworkingową, ale jest miejscem, gdzie rodzą się nowe idee i rozwijają współprace międzysektorowe. Tutaj przedsiębiorcy znajdą najwyższą jakość usług wspierających ich działania. W tym innowacyjnym centrum organizatorzy wydarzeń mają do dyspozycji nowoczesne przestrzenie, doskonale dostosowane zarówno do szybkich spotkań z klientami, jak i szczegółowo zaplanowanych konferencji czy szkoleń.

Bogata oferta pomieszczeń obejmuje: kameralną salę spotkań, kilka sal szkoleniowych (od 10 do 50 osób) oraz salę konferencyjną z możliwością pomieszczenia nawet 140 uczestników. Każda z tych przestrzeni jest klimatyzowana, zapewniająca dostęp do naturalnego światła. Elastyczność aranżacyjna sal gwarantuje możliwość dopasowania pomieszczeń do indywidualnych potrzeb organizatorów, zapewniając pełną wygodę i funkcjonalność podczas każdego eventu.

Maltańskie Centrum Szkoleniowo Konferencyjne

Ten obiekt eventowy w Poznaniu stanowi doskonały punkt ze względu na świetne połączenia komunikacyjne, ułatwiając dojazd uczestnikom z różnych zakątków Polski. To miejsce, które nie tylko oferuje doskonałe warunki na szkolenia, konferencje czy targi, ale też wzbogaca doświadczenie widokiem na przepiękne Jezioro Maltańskie. Ta oaza w centrum miasta pozwala poczuć się jak na wakacjach, co zdecydowanie łagodzi stres i zmęczenie.

Oferta centrum to 8 sal konferencyjnych, które oferują różnorodne powierzchnie, umożliwiając zarówno duże prezentacje na kilkaset osób, jak i kameralne spotkania z najważniejszymi członkami firmy. Największe sale mogą pomieścić nawet 250 osób w układzie teatralnym, zapewniając 240 metrów kwadratowych przestrzeni. To doskonałe warunki dla różnorodnych wydarzeń.

Constans Grupa Centrum Konferencyjne Polska 13

To nowoczesna przestrzeń strategicznie usytuowana pomiędzy Międzynarodowym Portem Lotniczym Ławica a historycznym Starym Rynkiem w Poznaniu. To miejsce, gdzie czekają funkcjonalne sale konferencyjne, kompleksowa pomoc w organizacji wydarzeń oraz wysokiej jakości usługi gastronomiczne. Polska 13 oferuje klientom biznesowym cztery stylowo urządzone sale konferencyjne, przyjmujące nawet 110 uczestników.

To idealne miejsce na spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje czy narady. Co więcej, centrum jest wyposażone w system do wideokonferencji, umożliwiający prowadzenie spotkań online z wysoką rozdzielczością FULL HD. Każda klimatyzowana sala jest zaopatrzona w nowoczesny sprzęt, gwarantujący pełen komfort i zadowolenie uczestników. To miejsce, gdzie organizacja eventów biznesowych staje się łatwiejsza dzięki kompleksowemu wsparciu i profesjonalnej obsłudze.

World Trade Center Poznań

Obiekt World Trade Center Poznań, należący do World Trade Center Association, stanowi część globalnej sieci obejmującej 100 państw, 330 biur oraz ponad 750 tysięcy firm na siedmiu kontynentach. Jego misją jest ułatwianie kontaktów biznesowych oraz stymulowanie handlu międzynarodowego, łącząc polskie przedsiębiorstwa z firmami z całego świata. Usytuowane w sercu miasta, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich, World Trade Center Poznań zapewnia wygodny i szybki dojazd samochodem, pociągiem czy komunikacją miejską, będąc blisko dworca PKP.

To miejsce zaprojektowane z myślą o organizacji spotkań biznesowych, rozwoju kariery, szkoleniach i konferencjach. Posiada dwie profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, umożliwiające zarówno kameralne spotkania, jak i duże wydarzenia. Sala Konferencyjna o powierzchni 351 m² może pomieścić nawet 330 osób, idealna dla dużych szkoleń czy konferencji. Sala Seminaryjna natomiast to przestrzeń kameralna, pomieści maksymalnie 70 gości, doskonała na bardziej intymne spotkania biznesowe.

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Poznański Zamek to historyczny budynek z XIX wieku, usytuowany w samym sercu miasta przy ulicy Święty Marcina. Jego doskonała lokalizacja w pobliżu uniwersytetów, firm, kawiarni i sklepów czyni go idealnym miejscem zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w celach biznesowych. Centrum Kultury ZAMEK to niezwykłe miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie organizacja różnorodnych wydarzeń – od konferencji po koncerty – to codzienność. Klimatyczne, odrestaurowane wnętrza przenoszą gości w atmosferę prawdziwego zamku, dopełnione nowoczesnym wyposażeniem.

Organizatorzy mają do dyspozycji wiele sal i korytarzy w Zachodnim Skrzydle Zamku oraz spektakularną Salę Wielką z imponującą sceną w Skrzydle Wschodnim. Dodatkowo trzy dziedzińce zapewniają plenerową przestrzeń mogącą pomieścić nawet 1000 osób. CK ZAMEK to idealne miejsce na niezapomniane wydarzenia, które zapadną w pamięć gości. Wspaniała lokalizacja oraz profesjonalna, doświadczona obsługa gwarantują udane spotkania biznesowe czy wyjątkowe koncerty, tworząc niepowtarzalny klimat każdego eventu.

Poznański Park Technologiczno Przemysłowy – Za Bramką

Ten obiekt eventowy w centrum Poznania to kontynuacja idei parku rozproszonego, gromadzącego firmy z obszaru biznesu, oferującego inwestorom i najemcom atrakcyjne powierzchnie. Za Bramką to nowoczesne biura w centrum miasta z czteropoziomowym parkingiem na 300 aut, dwiema restauracjami, 24-godzinnym nadzorem ochrony, przestrzenią coworkingową oraz ogólnodostępnym, bezprzewodowym internetem.

Trzy wielofunkcyjne, w pełni wyposażone sale konferencyjne mogą pomieścić do 100 uczestników, od dużych konferencji po spotkania biznesowe. Każda sala wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, od podwieszanego projektora multimedialnego po interaktywne systemy sterowania. Foyer to elastyczna przestrzeń, idealna na przerwy kawowe, cateringu, ekspozycje czy rejestracje uczestników.

Poznański Park Technologiczno – Przemysłowy

Jest to nowoczesny kompleks, idealnie zlokalizowany i oferujący rozbudowane zaplecze konferencyjno-szkoleniowe. Położony niedaleko węzła autostrady A2 w Luboniu oraz zaledwie 3 km od dworca kolejowego i autobusowego, jest łatwo dostępny dla uczestników z różnych kierunków. Składa się z czterech sal konferencyjnych, wyposażonych w najnowszy sprzęt multimedialny i zapewniających bezprzewodowy dostęp do internetu.

Sale „A” i „B” znajdują się na parterze sześciokondygnacyjnego budynku nr 406 klasy A, natomiast sala „C” ulokowana jest na drugim piętrze tego samego budynku. Dodatkowo sala „D” znajduje się na parterze odnowionego budynku nr 400. Ten kompleks wyróżnia się wysokim standardem, nowoczesnymi wnętrzami oraz elegancką, szklaną fasadą. W klimatyzowanym obiekcie zapewniono dwie windy, recepcję, WiFi i pełne bezpieczeństwo, czuwając nad obiektem 24 godziny na dobę.

Łazienki Rzeczne

To wyjątkowy obiekt o niepowtarzalnym charakterze, usytuowany na Łęgach Dębińskich w Poznaniu, nad brzegiem Warty. To miejsce, które w ramach projektu Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego zostało odnowione i wpisane w innowacyjne inwestycje Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji. Na obszarze 1375 metrów kwadratowych znajduje się nowoczesne centrum konferencyjne z salami mieszczącymi do 40 osób oraz wygodne przestrzenie biurowe dla 33 osób.

Atmosfera Łazienek Rzecznych urzeka swoją historią, a dodatkowo wzbogacają ją zachowane zabytkowe elementy, takie jak oryginalne drzwi i elewacja. Cały kompleks otoczony jest urokliwym, zielonym terenem z piękną fontanną, która działa kojąco i uspokajająco, szczególnie po intensywnych godzinach pracy. Obiekt cieszy się także świetną lokalizacją – w kilka minut można dotrzeć do najważniejszych punktów miasta, takich jak Stary Rynek czy Międzynarodowe Targi Poznańskie.