Niezależnie od tego, ilu pracowników liczy Twoja firma, z pewnością wiesz, jak bardzo ważne są relacje pomiędzy nimi. Gdy zespół jest odpowiednio zintegrowany i po prostu się lubi, automatycznie atmosfera w pracy jest o wiele bardziej przyjemna. Z pracownikami spędza się codziennie dużą część dnia, więc zdecydowanie warto jest postawić na budowanie dobrych relacji. By tak było, polecamy organizować imprezy integracyjne!

Imprezy integracyjne dla firm


Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie zintegrować swoich pracowników, to dobrze trafiłeś! Doskonale wiemy, jak ważny jest zgrany zespół, który ma świadomość tego, że gra w jednej drużynie. Imprezy integracyjne to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się szereg różnorodnych aktywności. Mogą to być zarówno wspólne wyjścia do kina czy escape roomów, cyklicznie organizowane biegi czy tematyczne imprezy dla pracowników. Bez względu na to, co wybierzesz, musisz wiedzieć, że podstawą musi być przede wszystkim dobra zabawa. I choć ma ona wiele imion, to gwarantujemy, że organizacja imprez naprawdę potrafi być bardzo satysfakcjonująca!

Gry i zabawy integracyjne


Jak już wiesz, imprezy integracyjne dla firm mogą mieć zróżnicowany charakter i ważne, by były one dostosowane do preferencji każdej firmy. Niemniej jednak, pragniemy przedstawić kilka propozycji, które być może kogoś zainspirują.

Przede wszystkim, warto postawić na gry terenowe – zwłaszcza latem. Ich zwieńczeniem może być np. wspólny grill. Organizacja imprez w tym zakresie opiera się na stworzeniu różnorodnych zagadek i gier. Cały zespół dzieli się na mniejsze grupy, które dostają mapę i – rozwiązując wszelkie łamigłówki – zbliżają się do mety. Wielu uważa, że nic nie integruje tak, jak zdrowa rywalizacja! Jeśli należysz do takich osób, koniecznie na imprezy integracyjne wybierz gry terenowe.

Kolejną propozycją są warsztaty kulinarne. W końcu nie bez powodu mówi się, że do serca najlepiej jest trafić przez żołądek. Uważamy, że dotyczy to również relacji koleżeńskich! W końcu wspólne gotowanie – np. w konwencji show Masterchef – bez wątpienia dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Trzecią propozycją jest łączenie dobrej zabawy ze wspólnym czynieniem dobra. Może nie są to klasycznie rozumiane gry i zabawy integracyjne, ale nasza redakcja zgodnie przyznaje, że budowanie domków dla ptaków czy bud dla psów to znakomity pomysł!

Czwarta, a zarazem ostatnia propozycja, to klasyczna impreza tematyczna. Zazwyczaj pracownicy reagują niezwykle radośnie na informację o imprezie, której motywem są postacie filmowe czy różne zawody. W tym zakresie nie istnieją żadne ograniczenia!

Team building


Gdy zainteresowały Cię imprezy integracyjne, na pewno już nie raz trafiłeś na pojęcie team building. To nic innego, jak budowanie zespołu, które polega na wzajemnym poznawaniu siebie oraz swoich mocnych i słabych stron. Z tym zjawiskiem wiąże się praca nad rolami zespołowymi, a także współpraca pomiędzy każdą jednostką, która zdaje sobie sprawę z wartości własnej pracy i tego, że stanowi ona ważne ogniwo w całym procesie wykonywania jakiegoś zadania. Służy to budowaniu współpracy oraz zaufania, które przecież są bardzo ważnymi aspektami w kontaktach międzyludzkich. Wszystko to oczywiście odbywa się w konwencji świetnej zabawy, którą wspomina się przez bardzo długi czas.

W tym krótkim artykule staraliśmy się wskazać na kilka pomysłów związanych z integracją pracowników, choć temat ten jest bardzo rozległy. Jest to oczywiście jego zaletą, ponieważ każdy w taki sposób jest w stanie znaleźć tam coś dla siebie, dostosowując formę imprezy do potrzeb każdej firmy. Wato jednak na koniec dodać, że integracja nie zawsze wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Co prawda organizacja wyjazdu pracowników na weekend do SPA wymaga konkretnego zaplecza finansowego, ale już np. wspólny seans filmowy w biurze czy wyprowadzanie psów w schronisku wymaga przede wszystkim chęci oraz odpowiedniego nastawienia.

W takiej sytuacji więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć owocnej, wspaniałej integracji, której skutki przyniosą wiele dobrego dla firmy!