Kołobrzeg większości z nas kojarzy się zapewne z ciepłym latem i przyjemnym, wakacyjnym odpoczynkiem. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem to urokliwe miasto nad brzegiem Morza Bałtyckiego gości co roku wielu turystów z każdego zakątka Polski. Mało kto skojarzy to miejsce z prężnie działającym ośrodkiem biznesowym, oferującym wiele ciekawych i funkcjonalnych miejsc konferencyjnych o każdej porze roku. Zainteresowanym pragniemy przedstawić więc Kołobrzeg od nieco innej strony i wskazać obiekty, które zasługują na szczególną uwagę w świetle planowanych spotkań biznesowych.

Seaside Park Kołobrzeg

Myśląc o służbowym wyjeździe nie zawsze rozpiera nas entuzjazm. Ten stan rzeczy poprawi na pewno lokalizacja, która zapewni nie tylko odpowiednią przestrzeń do pracy, ale też zaoferuje otoczenie korzystnie wpływające na nasze samopoczucie. Seaside Park Kołobrzeg składa nam właśnie taką propozycję, udostępniając salę konferencyjną położoną bezpośrednio przy piaszczystej plaży z widokiem na morze.

Pomieszczenie we współczesnym standardzie sprawdzi się z perspektywy wydarzeń do 200 uczestników, którzy w przypadku dłuższego pobytu będą mogli skorzystać z klimatyzowanych pokoi i apartamentów hotelowych. Funkcjonalność tutejszego zaplecza konferencyjnego sprowadza się przede wszystkim do dostępności wysokich lotów sprzętu audiowizualnego oraz mobilnego systemu ścian, dzięki któremu metraż sali możemy dostosować do swoich potrzeb.

Obowiązki służbowe można jednak zgrabnie połączyć z odrobiną rozrywki. Hotel znajduje w tym względzie złoty środek i przybyłym gościom zapewnia dostęp do bazującej na produktach organicznych Restauracji On The Wave, wyposażonej w basen strefy Wellness&SPA oraz centrum sportowego. W przerwie od pracy możemy pokusić się o wypożyczenie roweru lub kijków do spaceru wzdłuż plaży, wziąć udział w grupowych zajęciach fitness czy sięgnąć szczytu swoich fizycznych możliwości na ściance wspinaczkowej.

Diva Spa

Wśród terenów uzdrowiskowych kołobrzeskiego parku nadmorskiego znajdziemy hotel Diva Spa zaopatrzony w 3 sale konferencyjne, z których największa zdolna jest do integracji nawet 350 osób. Profesjonalizm spotkań zapewniają tu zasoby techniczne złożone m.in. z nagłośnienia, materiałów piśmienniczych, rzutnika i ekranów. Walorem przestrzeni jest możliwość jej zaciemnienia.

Ośrodek może poszczycić się wyjątkowo szeroką ofertą gastronomiczną, do której przynależą 2 restauracje, przytulna kawiarnia oraz klub. Mnogość możliwości sprowadza się tu nie tylko do kosztowania dań w nowoczesnej konwencji śródziemnomorskiej bądź regionalnej kuchni, ale także do uczestnictwa w atrakcjach takich jak pokazy Live Cooking. Jest to też świetna okazja na uściśnienie więzi ze współpracownikami w ramach ewentualnego after-patry, na które znajdzie się tu miejsce.

Jeśli nie kulinarne przyjemności to może atrakcje w SPA? Po wielogodzinnej konferencji możemy zrelaksować się w kompleksie saun, basenów, jacuzzi czy grocie solnej. Pełnie sił witalnych odzyskamy natomiast po skorzystaniu z dostępnych programów odnowy, przygotowanych i wdrożonych przez tutejszych lekarzy. Wisienką na torcie, którą docenią szczególnie Panie, będzie kuracja kosmetyczna, jaką możemy zafundować sobie w ramach akcentu pożegnalnego.

Hotel AQUARIUS SPA*****

W odległości zaledwie 300 m od morza oraz 2 km od centrum miasta znajdziemy Hotel AQUARIUS SPA*****, czyli obiekt oferujący aż 7 sal konferencyjnych. Dzięki możliwości łączenia, ich finalny metraż pozwala na zgromadzenie nawet 650 uczestników wydarzeń biznesowych. Komfortowi dłuższych wyjazdów sprzyjać będzie zaplecze noclegowe w postaci 200 pokoi oraz 5 apartamentów o podwyższonym standardzie, a także kulinarne w formie 2 restauracji, kawiarni i przestrzeni klubowej.

W ramach dodatkowych atrakcji hotel udostępnia jeden z największych ośrodków kosmetycznych w Polsce, wyposażony w aż 40 gabinetów zabiegowych. Orzeźwienie przed pracą może zapewnić natomiast pobyt w tutejszej strefie basenowej z gejzerami, jacuzzi i kompleksem saun. Sąsiadujący z basenami słoneczny taras dysponuje Garden Barem, gdzie wydłużymy chwilę relaksu o poranny napój orzeźwiający i smaczną przekąskę.

Poznanianka Wellness & Spa

Amatorów kameralnej atmosfery „jak w domu” zapraszamy do ośrodka szkoleniowo – wypoczynkowego Poznanianka Wellness & Spa. 4-piętrowy obiekt oferuje 150 miejsc noclegowych dla gości, którzy po wyczerpującej podróży z różnych krańców Polski mogą wypocząć w dużym ogrodzie z grill barem, popływać w basenie z jacuzzi lub zdecydować się na masaż całego ciała. Tutejszy personel specjalizuje się w rozwiązaniach zabiegowych z zakresu m.in. elektroterapii i balneologii.

A dlaczego konferencja? Ponieważ na miejscu dostępna jest Sala Bursztynowa o powierzchni 140 m2, zaopatrzona w klimatyzację, system dzielonych ścian oraz elementarny sprzęt multimedialny. Przestrzeń może być przyjemną odskocznią od tradycyjnych ośrodków biznesowych, cechując się szczególnie przytulnym wystrojem. Ten wyjątkowy walor może uświetnić zarówno formalne meetingi służbowe, jak też bardziej casualowe przyjęcia firmowe.

Marine Hotel***** & Ultra Marine

Coś dla miłośników najwyższych standardów. Marine Hotel***** & Ultra Marine to nie tylko hotel zaopatrzony w aż 277 przestronnych apartamentów (w tym niektórych z własnymi tarasami), ale też nowoczesne centrum konferencyjne, gdzie zdolni jesteśmy do urządzenia eventu dla nawet 950 gości. 7 sal rozlokowanych jest na wyższych piętrach budynku, oferując warunki dla profesjonalnych spotkań kameralnych oraz bardzo licznych grup. Czas umilą tu przerwy kawowe oraz sycące lunche.

W lokalach restauracyjnych hotelu serwowane jest menu czerpiące zarówno z lokalnych akcentów, jak i smaków azjatyckich i śródziemnomorskich. Po posiłku goście mogą udać się na popołudniową filiżankę świeżo parzonej kawy do kawiarni Marini Cafe lub skorzystać z propozycji relaksacyjnych – zabiegów Wellness, basenu, kompleksu łaźń bądź siłowni. Miłym i przydatnym akcentem jest też obecność ekskluzywnego salonu fryzjerskiego na terenie obiektu.

Diune Hotel***** & Resort

Poszukujecie stylowej i praktycznej przestrzeni dla naprawdę pokaźnego wydarzenia biznesowego? Dobrą opcją będzie więc skorzystanie z oferty Diune Hotel***** & Resort, gdzie zlokalizowana jest Sala Elegance o powierzchni sięgającej 640 m2. Pomieszczenie podlega dodatkowym podziałom, za sprawą czego organizatorzy spotkań powinni znaleźć wariant metrażowy odpowiedni dla siebie. W czasie przerw kawowych można natomiast skorzystać z przylegającego do sali foyer. W razie potrzeby, organizacji konferencji przysłużą się także pomieszczenia hotelowej restauracji.

Na gości czeka 216 przestronnych, klimatyzowanych apartamentów w stylu art deco o niezbędnym wyposażeniu. Ci, którzy preferują bardziej aktywny wypoczynek od pracy mogą zaś zdecydować się na skorzystanie z tutejszej siłowni. Po ćwiczeniach kuszącą propozycją będzie poddanie się zabiegom pielęgnacyjnym w SPA & Wellness, oddając się tym samym w ręce doświadczonych specjalistów. Wyjątkowym atutem tutejszej strefy relaksacyjnej jest tężnia solankowa.

Jak widać, Kołobrzeg to nie tylko odpowiedni wariant na podróż wakacyjną, ale również dobra propozycja na spotkania służbowe. Co przemawia na korzyść takiego stwierdzenia? Na pewno to, że lokalne hotele i ośrodki sprowadzają się nie tylko do praktycznych sal konferencyjnych z dobrym wyposażeniem, ale też bogatej oferty dodatkowych atrakcji, które uprzyjemnią nasz wyjazd. Wyróżniliśmy dla Was te, które zasługują w tym względzie na miano najlepszych.