Przy Placu Sławika i Antalla 1 mieści się Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Jest to nowoczesny obiekt, który został otwarty w 2015 roku. To absolutnie wyjątkowe miejsce na biznesowej mapie kraju, które zachwyca swoim designem, wielkością oraz wysoką jakością świadczonych usług. Pełni ono funkcję wystawienniczą, konferencyjną i widowiskową, pozwalając tym samym na organizację szeregu spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych. Przy MCK Katowice nie sposób przejść obojętnie – jego rozległy, zielony dach jest już powszechnie znany i naprawdę robi wrażenie!

Fot. http://www.mckkatowice.pl/

Największe centrum kongresowe w Polsce


Katowice Centrum Kongresowe stanowi największe centrum kongresowe w całym kraju. Obiekt ten łącznie pozwala na zaproszenie nawet 15 000 gości! Wraz ze znajdującym się obok Spodkiem zyskał miano największej areny widowiskowo-sportowej w Polsce. W ofercie tego obiektu znajduje się m.in. wielofunkcyjna hala, która jest w stanie pomieścić nawet 12 000 gości. Organizatorzy eventów mogą liczyć również na 35 sal konferencyjnych o zróżnicowanej wielkości, na sala audytoryjną na 600 osób, wielofunkcyjną sala, która liczy ponad 8100 m2 oraz przestronna sala balowa, którą można dzielić na trzy mniejsze pomieszczenia dzięki systemowi mobilnych ścian.

I choć MCK Katowice funkcjonuje na rynku dopiero szósty rok, to w tym czasie odbyło się tam już blisko 500 różnorodnych eventów. Wśród nich można wymienić wszelkie wydarzenia kulturalne, spektakle, koncerty, duże imprezy targowe, a także konferencje i kongresy. Tak świetne wyniki wcale nas nie dziwią, ponieważ uważamy, że jest to miejsce zdecydowanie warte uwagi – zarówno dla organizatorów różnorodnych wydarzeń, jak i ich odbiorców.

Fot. http://www.mckkatowice.pl/

Nowoczesne miejsce na konferencję w Katowicach


Jak już wspomnieliśmy, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach ma w swojej ofercie nowoczesny, wielofunkcyjny zespół sal konferencyjnych. Składa się on z mniejszych oraz średnich pomieszczeń, które położone zostały na poziomie +2. Każda sala konferencyjna w obiekcie jest nowoczesna i jasna. Zostały one w pełni przystosowane do organizacji nawet najbardziej wymagających spotkań – w tym konferencji, szkoleń czy sympozjów. Pomieszczenia różne są pod względem wielkości, a niektóre z nich można łączyć.

A jeśli nie sala konferencyjna, to MCK Katowice do dyspozycji gości oddaje jeszcze wiele innych pomieszczeń, o czym wspomnieliśmy już powyżej. Na gości biznesowych czeka bowiem niejedna sala balowa. Dokładnie jest ich trzy, ale również można je ze sobą łączyć. W rezultacie, największa sala balowa, która powstaje w wyniku połączenia sali A, B i C, ma aż 1188 m2.

Równie atrakcyjna jest sala wielofunkcyjna, którą nazywa się też salą kongresową. Pomieszczenie to ma aż 8174 m2 i pozwala na zaproszenie do 10 000 osób. Jeśli jednak interesuje Cię mniejsza sala kongresowa, to musisz wiedzieć, że można ją stworzyć w wyniku podzielenia całej powierzchni na trzy niezależne moduły.

Fot. http://www.mckkatowice.pl/

MCK Katowice zdobywcą wielu nagród


O tym, że MCK Katowice jest absolutnie wyjątkowy, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Gdyby ktoś jednak potrzebował potwierdzenia, to warto przytoczyć choć kilka z wielu nagród, które ów obiekt zdobył. Przede wszystkim Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostało nagrodzone jako najlepszy obiekt kongresowy w Polsce w konkursie „Meeting Planner Power Awards 2015”. Po drugie, MCK zdobyło również tytuł Bryły Roku 2015. Po trzecie, obiekt jest zwycięzcą Nagrody Architektonicznej Polityki 2015 oraz Top Inwestycje Komunalne 2016. To oczywiście nie wszystkie dotychczas zdobyte wyróżnienia. Dodatkowo, jesteśmy przekonani, iż obiekt ten otrzyma ich jeszcze wiele, za co oczywiście trzymamy kciuki!

Fot. http://www.mckkatowice.pl/