Dlaczego to takie ważne, aby sala konferencyjna była nowocześnie, elegancko, a przede wszystkim komfortowo urządzona? Ponieważ jest ona jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc. To właśnie tutaj przyjmuje się klientów, kontrahentów, a także organizuje różnego typu spotkań  zaczynając od szkoleń, spotkań biznesowych, skończywszy na ważnych naradach. Stąd też niezwykle istotny jest wybór, a przede wszystkim odpowiedni dobór sprzętu konferencyjnego. Wybierając owy sprzęt ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie najmniejsze nawet aspekty,  takie jak wielkość sali, potrzeby grup i osób, które będą z niej korzystać.

1.  Bez wątpienia najlepiej czujemy się w miejscach nowoczesnych, komfortowych, urządzonych ze smakiem.

2.  Podstawowym wyposażeniem sal konferencyjnych są projektory, których budowa powinna opierać się o jasne lampy, pozwalające na prace nawet w świetle dziennym. Najważniejsze by oddawały odpowiednio kolory i nie pracowały głośno, co niewątpliwie mogłoby rozpraszać słuchaczy. By owe aspekty były spełnione pomaga w tym technologia DLP, która usuwa efekt pikselizacji, a co za tym idzie sprawia, że obraz cechuje się bogatszymi kolorami i wyższym kontrastem.

3.  Wielkość sali ma ogromne znaczenie ponieważ do dużych i średnich pomieszczeń rekomenduje się stosowanie projektorów o wysokim kontraście i jasności równej minimum 2800 ANSI lumenów, które możemy nabyć już w cenie 1200 złotych. Z kolei do mniejszych sal wystarczą tańsze, standardowe projekty.

4.  Profesjonalna sala powinna być również wyposażona w ekran, który na pewno pozwoli na wysoką ostrość obrazu, niezależnie od miejsca zajmowanego przez widza. Jeżeli chodzi o ten aspekt mamy szeroką paletę wyboru gdyż możemy zdecydować się na ekran, na trójnogach, ekran ścienn, czy też mobiln – nie wymagających montażu. Większość producentów oferuje ekrany w formacie 4:3, który jednocześnie jest zgodny z formatem większości projektorów multimedialnych. Ponadto, wybrane ekrany posiadają specjalne ramki, które zwiększają kontrast oglądanego obrazu.

5.  Do zestawu ekran + projektor dobrym dodatkiem mogą okazać się flipcharty. Mamy możliwość wybory wersji magnetycznych oraz niemagnetycznych.

6.  W fachowym prowadzeniu prezentacji ułatwią także urządzenia umożliwiające wskazywanie prezentowanych aktualnie treści, które pozwalają uczestnikom na bieżąco śledzić omawiane tematy. W takim przypadku idealnie sprawdzają się wskaźniki, których zasięg dochodzi nawet do 100 m. Ponadto niektóre spełniają również funkcję długopisu, pisaka, a nawet podręcznej latarki.