Kiedy organizuje się konferencje, szkolenia lub inne spotkanie biznesowe, to w końcu prędzej czy później pojawia się pytanie o to, jakie atrakcje zapewnić uczestnikom. Wielu organizatorom eventów zależy też na skutecznej integracji uczestników. W praktyce oczywiście można połączyć jedno i drugie, organizując afterparty.

Nie da się ukryć, że wielogodzinne spotkania biznesowe są dość wymagającymi spotkaniami, w związku z czym warto się po nich trochę wyluzować i odpocząć. Afterparty to więc świetna okazja, aby przedłużyć wydarzenia, ale w zdecydowanie mniej formalnym tonie. Nie istnieje oczywiście jakiś odgórny nakaz organizacji tego typu przedsięwzięć, niemniej jednak wynika z niego wiele korzyści. Przede wszystkim można się naprawdę dobrze bawić i poznawać nowych ludzi, jednocześnie budując networking.

Jak zorganizować afterparty?


Organizowanie konferencji samo w sobie jest dość wymagającym zadaniem. Podobnie zresztą jest z przygotowaniem afterparty. Otóż konieczne jest m.in. odpowiednie zaaranżowanie sali, przemyślenie tematu przewodniego czy zapewnienie jedzenia i picia. Równie istotne jest też nawiązanie współpracy z osobami zajmującymi się szeroko pojętą oprawą muzyczną, techniczną i wizualną.

Musisz też pamiętać, że informacja o afterparty powinna dotrzeć do uczestników danego przedsięwzięcia z odpowiednim wyprzedzeniem. W praktyce chodzi bowiem o to, by goście przygotowali dla siebie specjalne kreacje i… należyte pokłady czasu. Musisz też zapewnić takie atrakcje, które zapadną w pamięci uczestników na długie lata. Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować afterparty, to przemyśl, w jakiej imprezie sam zechciałbyś wziąć udział.

Afterparty – pomysły


Afterparty – wbrew pozorom – nie muszą się ograniczać wyłącznie do imprezy tanecznej. Możesz je zorganizować tak, jak tylko zechcesz! Za chwilę więc zaprezentujemy przykładowe after party – pomysły, wśród których być może znajdziesz coś dla siebie. Na afteraprty można m.in. zaprosić magika, który zaprezentuje ciekawy pokaz iluzji. Równie atrakcyjne są też wszelkie pokazy barmańskie czy pokazy tańca.

Możliwe jest również zaproszenie artystów, którzy np. zaprezentują układy akrobatyczne czy występy muzyczne. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się też pokazy live cooking, które wprawiają gości w zachwyt! Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele. Możesz też np. zorganizować tematyczne imprezy przebierane, których głównym motywem będą np. postaci filmowe.

Gdzie zorganizować konferencję i afterparty?


Nie jest łatwo znaleźć taki obiekt, w którym jednocześnie możliwa będzie realizacja konferencji i afterparty. Niemniej jednak nie jest to niemożliwe! Polecamy przede wszystkim pałace, dworki i zamki, które to specjalizują się w organizacji najbardziej wymagających eventów. Można zaliczyć do nich m.in. Pałac Lasotów, który położony jest zaledwie 22 minuty od centrum Warszawy. Równie atrakcyjne miejsce stanowi Talaria Resort & SPA w Trojanowie.

Koniecznie musisz też poznać luksusowe hotele w Polsce, których to oferta w połączniu z eleganckimi wnętrzami po prostu zapierają dech! Na naszej stronie znajdziesz o wiele więcej propozycji obiektów, które w kompleksowy sposób podchodzą do organizacji konferencji, bankietów i zaplanowanych po nich afterparty. Polecamy m.in. obiekty na konferencje w Trójmieście czy obiekty konferencyjne na Mazurach.