Każdy właściciel firmy powinien wiedzieć, jak ważne są dobre relacje między pracownikami i między pracownikami a pracodawcą. To wpływa nie tylko na przyjemną atmosferę w pracy, ale również na lepsze wyniki i większe przywiązanie do swojej firmy.

Firmy często organizują dla swoich pracowników różnego rodzaju imprezy integracyjne i okolicznościowe przyjęcia. Przy dobrym jedzeniu i mocniejszych trunkach można rozmawiać godzinami na tematy zarówno biznesowe, jak i prywatne. Coraz częściej jednak taki rodzaj eventu zaczyna odsuwać się w cień na rzecz bardziej aktywnego spędzania wspólnego czasu. Pracodawcy zaczynają się zastanawiać co jeszcze mogą wymyślić, by zintegrować swoich pracowników. Wielu z nich powierza to zadanie agencjom eventowym, które zajmują się organizacją różnego rodzaju wydarzeń.

W ostatnich latach modne były quady, gokarty czy paintball. Obecnie i to staje się już niewystarczające, by zaskoczyć swoich pracowników. Firmy szukają bowiem czegoś „WOW”. To ma duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy pracownicza impreza jest cyklicznym wydarzeniem w życiu firmy i po kilkunastu wspólnych wyjściach na piwo, kolacjach i zawodach w kręgle czas wymyślić coś oryginalnego i nie popaść w banał.

fot. freepik.com

Obecnie wiele firm eventowych sięga po bardziej ekstremalne rozwiązania, które mają angażować zarówno dusze, jak i ciała uczestników zabawy, np. imprezy w stylu survival. Sztuka przetrwania brzmi trochę niebezpiecznie i zajmująco, ale takie formy spędzania czasu cieszą się coraz większą popularnością.

Zwykle uczestnicy muszą pokonać na różne sposoby tor pełen przeszkód. Nie uda im się to bez współpracy z innymi pracownikami i bez wcześniejszych przygotowań. Często pracownicy danej firmy rozpoczynają przygotowania do imprez survivalowych nawet kilka tygodni wcześniej. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie dobrej formy, ponieważ często uczestnicy zabawy firmowej spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej, np. pracując przy komputerze.

Zabawy w stylu survival cieszą się dużą popularnością, ponieważ dają uczestnikom wiele uciechy, a także satysfakcji. Mają oni okazję pokonać swoje słabości i przekonać się, na ile ich tak naprawdę stać. Może dzięki takiej aktywności odkryją pasję do sportu i aktywnego spędzania czasu? A przy okazji praca zespołowa podczas pokonywania toru przeszkód przenosi się na współpracę w codziennej pracy.

fot. freepik.com

Dlatego jeśli zastanawiasz się nad organizacją imprezy dla swoich pracowników. Jeśli chcesz ich zaskoczyć i nie popaść w banał, zastanów się nad nowymi rozwiązaniami i ciekawymi pomysłami. Kolacja przy piwie czasami już nie wystarczy. Pracownicy często nie chcą przychodzić na takie imprezy, bo rozmowy po jakimś czasie stają niezręczne albo po prostu nudne. Gwarantujemy, że podczas zabawy w stylu survival nikt nie zdąży się znudzić, a nawet nie zdąży pomyśleć o tym, czy się nudzi.

Inspiracja: PowerEvents