Nieskromnie musimy przyznać, że pisanie o salach konferencyjnych to nasza specjalność. Do tej pory na blogu znalazły się m.in. posty takie jak sale do wynajęcia Katowice czy sale do wynajęcia Kraków. Dziś jednak zamiast skupiać się na konkretnym mieście lub województwie, wskażemy największe sale konferencyjne w Polsce. Są one usytuowane w różnych częściach kraju. W rezultacie więc, jeśli chcesz zorganizować event dla nawet kilku tysięcy osób, w tym artykule znajdziesz aż 10 propozycji najlepszych miejsc. Być może znajdziesz wśród nich to, które stanie się tłem dla Twojego przedsięwzięcia.

Targi Lublin SA


Sale konferencyjne w Lublinie już nie raz zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mamy na myśli zarówno ich aranżację, wyposażenie czy wysoki standard usług. Nie wszyscy jednak wiedzą, że równie imponująca jest też wielkość niektórych z tych pomieszczeń. Odpowiedni przykład stanowią Targi Lublin SA położone przy ulicy Dworcowej 11. W obiekcie tym z powodzeniem mogą się odbyć różnorodne gale, bankiety, konferencje, czy imprezy masowe. Targi do dyspozycji gości oddaję dwie sale konferencyjne, z czego każda z nich pozwala na zaproszenie do 150 osób. Znajdują się tam również dwie Hale – A i B. Pierwsza z nich jest w stanie pomieścić 1500 gości, a druga – nawet 5000. To odpowiednie miejsce nawet dla najbardziej wymagających organizatorów wydarzeń!


Bydgoskie Centrum Sportu – konferencje i szkolenia


Obiekty konferencyjne w województwie kujawsko-pomorskim również mają wiele do zaoferowania. Świadczy o tym chociażby oferta tego centrum szkoleniowo-konferencyjnego, które położone jest w Bydgoszczy. Mieści się ono dokładnie przy ulicy Gdańskiej 163. Bardzo dużym atutem obiekt (poza oczywiście jego przestronnością) jest doświadczona obsługa. Organizując event w tym miejscu możesz mieć pewność, że będzie ono dopięte na ostatni guzik. Bydgoskie Centrum Sportu do dyspozycji gości oddaje łącznie 2 hale eventowe, 2 duże sale konferencyjne oraz 4 sale szkoleniowe. Pomieszczenia te zlokalizowane są w różnych częściach miasta. Największe z nich to Hala Sportowo-Widowiskowa „Immobile” Łuczniczka, która pozwala na zaproszenie nawet 5000 gości.


Centrum Kongresowe Targi Kielce


Sale konferencyjne Kielce to oczywiście równie dobry wybór, co dwa wcześniej zaprezentowane. Ten obiekt znajduje się dokładnie przy ulicy Zakładowej 1. W odpowiednich proporcjach łączy on profesjonalizm z nowoczesnością. To doskonały wybór dla osób, które chcą połączyć pracę z wypoczynkiem, ponieważ obiekt położony został w sercu malowniczych Gór Świętokrzyskich. Infrastruktura Centrum Kongresowego to aż 19 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych. To jednak nie wszystko, bowiem na gości czeka również najbardziej nowoczesna hala wystawienniczo-kongresowa w kraju. Powierzchnia tej hali to aż 5594 m2. Pozwala ona na zaproszenie do 4500 osób w ustawieniu teatralnym, 4120 w podkowie oraz 2060 w konfiguracji szkolnej. Wysokość hali wynosi z kolei 16 m.


Expo Łódź


W tym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć tego obiektu, który dumnie reprezentuje sale konferencyjne w Łodzi. Położony jest on w centrum miasta, przy Al. Politechniki 4. Obiekt ten wzniesiony został w 2012 roku. I choć to niby nie tak dużo czasu, to jednak zdążył już zapisać się w pamięci gości jako profesjonalne, wysokiej klasy miejsce na event. Warto też wspomnieć, że przy jego powstawaniu wykorzystano szereg najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu ekologii. Całkowita powierzchnia wystawienniczo-konferencyjna obiektu to aż 13 177 m2. Przestrzeń ta podzielona została na sale, aulę oraz hale. Największa z nich jest hala, która powstaje w wyniku połączenia hali A, B, C i D. Tego typu pomieszczenie jest w stanie pomieścić nawet do 4500 gości.


AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo – Kongresowe


Sale konferencyjne w województwie pomorskim oczywiście także nie zawodzą. Przy ulicy Żaglowej 11 w Gdańsku mieści się AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo – Kongresowe, czyli nowoczesny obiekt z charakterem. Oferuje on wielofunkcyjną oraz wszechstronną bazę, która może stać się tłem wszelkich możliwych eventów. Mogą to być zarówno wystawy, konferencje, kongresy, jak i koncerty czy inne przedsięwzięcia. Obiekt posiada 5 sal szkoleniowo-konferencyjnych oraz 3 hale. Największa z nich jest Hala A, w której zmieści się nawet 3360 gości. Warto też dodać, że w obiekcie usytuowana jest Strefa VIP, która składa się z sześciu w pełni wyposażonych oraz indywidualnie zaprojektowanych pokoi. To odpowiednie miejsce na relaks po całym dniu pracy.

Metropolo by Golden Tulip


Były obiekty konferencyjne nad morzem, więc można się przenieść niemal do przeciwległej części Polski. Metropolo by Golden Tulip to nowoczesny i bardzo elegancki hotel na konferencję w Krakowie. Mieści się dokładnie przy ulicy Orzechowej 11. Wyróżnia się on korzystną lokalizacją, 4-gwiazdkowym standardem oraz profesjonalną obsługą. Obiekt świadczy kompleksowe usługi organizacyjne, pozwalając gościom na pracę w komfortowych warunkach oraz oczywiście na skuteczny relaks. Na gości czeka 220 bardzo wygodnych pokoi – w tym 10 małych apartamentów. Podczas wizyty w hotelu nie można także pominąć rewelacyjnej Restauracji Yulan oraz klimatycznego baru Lychee. Na terenie obiektu znajduje się też sucha sauna oraz siłownia-fitness. Goście biznesowi z kolei mogą liczyć na profesjonalne sale konferencyjne. W wyniku ich połączenia powstaje przestrzeń pozwalająca na zaproszenie do 2000 osób.


Poznań Congress Center


Stolicy Wielkopolski także nie można nic zarzucić, jeśli chodzi o wybór obiektów na organizację eventów. Sale konferencyjne Poznań są bowiem przygotowane do organizacji różnorodnych przedsięwzięć. Poznań Congress Center znajduje się dokładnie przy ulicy Głogowskiej 14. Jest to nowoczesne centrum kongresowe, które wchodzi w skład Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obiekt ten oferuje powierzchnie wystawiennicze i widowiskowo-sportowe, a także sale konferencyjne i szkoleniowe. Pomieszczenia te oczywiście różnią się pod względem wielkości i aranżacji. Największa z nich jest Sala Ziemi, której powierzchnia to 1940 m2. Przygotowanych zostało w niej 1850 miejsc siedzących. Wysokość pomieszczenia to z kolei 3,7 m.

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty


Aż trudno uwierzyć, że w tym zestawieniu nie pojawiła się jeszcze żadna sala konferencyjna Warszawa. Najwyższa pora to nadrobić! Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty mieści się przy ulicy Bobrowieckiej 9, w zielonej części Mokotowa. Oferta tego obiektu obejmuje m.in. wynajem 200 wygodnych miejsc noclegowych w nowocześnie urządzonych pokojach. Znajduje się tam również całodobowy parking strzeżony oraz dwie klimatyczne restauracje. Obiekt posiada różnorodne przestrzenie na organizację spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych, Największą z nich jest Sala „Centrum Kongresowe”, która stanowi jedną z trzech największych sal kongresowych w stolicy. Jej powierzchnia to 1370 m2, która pozwala na zaproszenie do 1800 gości na dwóch poziomach.


ALVERNIA PLANET


Niektóre obiekty na konferencję w Małopolsce są tak efektywne, że aż trudno jest obok nich przejść obojętnie. Potwierdza to Alvernia Planet, czyli absolutnie wyjątkowe miejsce przy ulicy Ferdynanda Wspaniałego 1 w miejscowości Alwernia. Jest to największe studio filmowe w kraju i zdecydowanie jedno z najnowocześniejszych w Europie. Obiekt ten do dyspozycji gości oddaje dwie klimatyzowane kopuły, których powierzchnia wynosi 2000 m2 i 1700 m2. Ich wysokość to z kolei 14 m. Kopuły K3 i K4 pozwalają na zaproszenie nawet do 1500 osób każda. Warto też dodać, że na terenie obiektu znajduje się parking na 200 pojazdów oraz lądowiska dla helikopterów. Ponadto można tam liczyć na smakowite zaplecze cateringowe oraz profesjonalnie wyposażone zaplecze techniczne.


Hotel **** ARŁAMÓW

Zestawienie to zamyka 4-gwiazdkowy hotel na konferencję na Podkarpaciu. Hotel **** ARŁAMÓW jest kompleksem wypoczynkowo-konferencyjno-sportowym, który położony został wśród malowniczych wzgórz i dolin Puszczy Karpackiej. Oferuje on 254 wysoce komfortowe pokoje i apartamenty. Serce obiektu stanowi z kolei zachwycające zaplecze gastronomiczne, które składa się z dwóch fantastycznych restauracji. W obiekcie można również skorzystać m.in. ze strefy SPA & Wellness, pola golfowego oraz kręgielni. Zaplecze biznesowe tego hotelu składa się z 14 nowoczesnych sal konferencyjnych. Znajdują się tam również dwie hale wystawienniczo-targowe, których łączna powierzchnia to ok. 2800 m2. Hotel **** ARŁAMÓW jest w stanie jednocześnie obsłużyć nawet 1500 gości konferencyjnych.