Jedna sala konferencyjna zdecydowanie nie jest równa drugiej sali konferencyjnej. Są takie pomieszczenia, w których już od pierwszych chwil czujemy się dobrze i komfortowo. Inne z kolei wcale nie zachęcają do wielogodzinnej pracy. Duże znaczenie w tym zakresie mają m.in. oświetlenie, dostęp do światła dziennego, ustawienie stołów, temperatura czy jakość krzeseł i stolików.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się więc, jak powinno się zaaranżować salę konferencyjną, aby czas w niej spędzony był mile wspominany przez gości. Taka przestrzeń musi sprzyjać koncentracji oraz długim, inspirującym rozmowom. Zostań z nami, jeśli ciekawi Cię, w jakich warunkach praca idzie jak z płatka! Znajdziesz tu konkretne porady, dzięki którym Twoja sala konferencyjna będzie się cieszyła dużą popularnością.

Aranżacje sal konferencyjnych


Jeśli chodzi o aranżacje sal konferencyjnych, to duże znaczenie ma zarówno dobór mebli, jak i kolor ścian czy oświetlenie. To właśnie takie niuanse mają bezpośredni wpływ na to, jak funkcjonuje się w danej przestrzeni. Bardzo ważny jest, wspomniany już wcześniej, dostęp do światła dziennego. Promienie słoneczne z jednej strony mają pozytywny wpływ na nastrój gości, jednak trzeba pamiętać, że mogą być problematyczne, kiedy klient wyświetla prezentację. W takiej sytuacji konieczne jest zamontowanie zasłon, rolet albo żaluzji.

Skoro jesteśmy już przy świetle, to warto podkreślić, iż powinno być one równomierne. Zaleca się przede wszystkim wybór świetlówek lub energooszczędnego oświetlenia LED. Ważne jest, aby emitowane było światło o chłodno-białej lub białej barwie, które będzie zmniejszało uczucie zmęczenia.

Sale konferencyjne w hotelu


Każda nowoczesna sala konferencyjna powinna być również odpowiednio wyciszona. Podczas projektowania sali zdecydowanie warto uwzględnić specjalne sufity podwieszane, które pochłaniają dźwięk. Duże znaczenie mają także fotele i krzesła konferencyjne. Najlepszy wybór stanowią ergonomiczne rozwiązania, a więc takie, które wspomagają utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Krzesła oczywiście powinny być należycie rozmieszczone – tak, aby goście czuli się komfortowo i mieli np. miejsce do tworzenia notatek.

Dużo uwagi trzeba też poświęcić stołom konferencyjnym, które nie mogą aż nadto przytłoczyć sali. Aranżacja sal konferencyjnych odnosi się także do wszelkich dekoracji i dodatków, które powinny podkreślać design konkretnego obiektu. W tego typu pomieszczeniach warto umieścić żywe kwiaty, płaty mchu naturanego czy uniwersalne obrazy lub plakaty.

Nowoczesne sale konferencyjne


Skoro zapoznałeś się już z teorią w zakresie tego, jak zaaranżować salę konferencyjną, to możemy przejść do praktyki! Za chwilę wskażemy więc atrakcyjne sale konferencyjne w hotelu, które doskonale wpisują się w opisane wyżej standardy i potrzeby gości. Sprawdź te obiekty i przekonaj się, że praca w takich warunkach to czysta przyjemność.

Fantastycznym przykładem jest m.in. Marena Wellness & Spa w Międzywodziu. W tym obiekcie czekają dwie świetne sale konferencyjne, które łącznie pozwalają na zaproszenie do 370 osób. Równie atrakcyjne są pomieszczenia w Hotel HP Park Plaza we Wrocławiu. Do dyspozycji gości oddaje on 6 klimatyzowanych sal oraz ekskluzywny VIP Room. Trzecią propozycję stanowi Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa w Warszawie, gdzie czekają 3 nowoczesne sale o pełnym zapleczu technologicznym.