Imprezy integracyjne dla pracowników są bardzo ważne, ale czy… niezbędne? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda firma indywidualnie powinna się nad nim zastanowić, tworząc bilans zysków i strat. Tego typu wydarzenia mają bezpośredni wpływ na atmosferę panującą w pracy, a także na lojalność pracowników względem danego przedsiębiorstwa. Z drugiej jednak strony wymagają niemałych nakładów finansowych i nie zawsze spotykają się z entuzjazmem pracowników.

W związku z powyższym wiele osób zastanawia się, czy w ogóle warto jest organizować integrację. Ostateczna decyzja oczywiście pozostaje dla menedżerów i właścicieli firm, a my z chęcią wyrazimy swoje zdanie na ten temat. Sprawdźmy więc czy integracja pracowników ma sens, a jeśli tak, to gdzie ją zorganizować.

Integracja firmowa


Na naszym blogu znajdziesz artykuły, w których opisaliśmy różnorodne pomysły na imprezę integracyjną. Wśród nich są propozycje imprez tematycznych dla pracowników czy spis atrakcji, które warto wybrać na imprezę firmową. Zanim jednak zapoznasz się z tymi pomysłami, zastanówmy się, czy w ogóle warto jest podchodzić do realizacji takiego przedsięwzięcia. Zacznijmy może od zalet.

Integracja dla pracowników to doskonała okazja do tego, aby zbudować więzi pomiędzy członkami zespołu. Na co dzień w miejscu pracy nie zawsze możliwa jest wymiana zdań czy nawiązanie przyjaźni. Musisz więc wiedzieć, że lepsze relacje w firmie równają się przyjemniejszej atmosferze, a w związku z tym również większej efektywności pracowników. Im bardziej zżyty jest zespół, tym też większa jest jego motywacja i skuteczność w zakresie wykonywania codziennych obowiązków.

Integracja pracowników


Integracja firmowa to odpowiedni pomysł dla osób, którym szczególnie zależy na zgranym, sprawnie działającym zespole. Musisz jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Twoi pracownicy aby na pewno ucieszą się z tego typu propozycji. Możliwe bowiem, że pracujesz z introwertykami, którzy tylko na myśl o imprezie integracyjnej zaczynają szukać wymówek, aby się na niej nie pojawić.

Zastanów się więc, jaki tak naprawdę jest Twój zespół. Wówczas nie tylko będziesz wiedział, czy warto zorganizować integrację, ale też – jeśli propozycja przyjmie się pozytywnie – jakie atrakcje zaplanować. Osobiście uważamy, że organizacja imprez integracyjnych to istny strzał w dziesiątkę! Takie spotkania bardzo otwierają członków zespołu, sprzyjają budowaniu więzi oraz są doskonałą odskocznią od obowiązków. Twoje propozycja jednak musi być taktowna i przemyślana.

Gdzie zorganizować integrację firmową?


Niemożliwe jest to, aby wskazać tylko jedno miejsce na integrację firmową. W naszym kraju znajduje się bowiem tak wiele ciekawych obiektów, że aż żal byłoby nie wskazać przynajmniej kilku z nich. Jeśli interesuje Cię integracja nad morzem, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz mnóstwo atrakcyjnch obiektów. Sprawdź też, gdzie możesz zrealizować imprezy integracyjne pod Krakowem.

A jeśli szukasz jeszcze czegoś innego, to polecamy Twojej uwadze hotele SPA na integrację, w których przy okazji wszyscy oddacie się relaksowi. Doskonałym przykładem jest 4-gwiazdkowy Pałac w Turznie czy Mikołajki Resort Hotel & SPA. A jeśli chodzi o obiekty na integrację w mieście, to na pewno nie zawiedzie Fabryka Wełny Hotel & Spa, która położona została w Łodzi.