Sam hotel nie robi już wrażenia. Obiekty konferencyjne, ze względu na rosnąca konkurencję muszą się wyróżniać. Stąd też, przy budowie tego typu miejsc coraz częściej zwraca się uwagę na zapewnienie dodatkowych atrakcji takich jak SPA, basen, restauracja czy własna plaża. Obiektem stawiającym na oryginalność jest również ten, powstający waśnie w białostockiej kamienicy przy Rynku Kościuszki 11. Czteropiętrowa kamienica, w której przez lata funkcjonował Dom Handlowy Nowy już niedługo stanie się siedzibą trzygwiazdkowego hotelu, towarzyszyć mu będzie także unikatowy, regionalny browar.

Czy połączenie hotelu i browaru to dobry pomysł? Na pewno unikatowy. Prace nad realizacją pomysłu rozpoczęły się wraz z początkiem lipca tego roku kiedy to zabytkowa, czteropiętrowa kamienica została zakupiona przez białostocką spółkę Mep-Pol. Wtedy też plan realizacji unikatowego hotelu zaczął wchodzić w życie.

To właśnie tu powstanie hotel i regionalny browar. Źródło: gazeta.pl
To właśnie tu powstanie hotel i regionalny browar. Źródło: gazeta.pl

Nowy obiekt na mapie Białegostoku funkcjonować będzie w standardzie trzech lub czterech gwiazdek. Hotel do użytku odda 35 pokoi charakteryzujących się nowoczesnym designem oraz komfortem, a także sale bankietową umożliwiającą organizację branżowych spotkań.

A co ze wspomnianym browarem? Browar także znajdzie się na terenie wykupionej kamienicy. Jego zadaniem będzie produkcja regionalnych piw. Łącznie proces bejmie około 9 różnych gatunków.

Pomysł z pewnością trafi w gust mieszkańców miasta. Będzie to innowacyjne połączenie hotelu i browaru, które już teraz spotyka się z głosem uznania. Atrakcyjna lokalizacja obiektu oraz nawiązanie do regionalnych smaków piwa przyciągnie wielu gości i pomoże wesprzeć lokalną gospodarkę.