Wrocław, Karkonosze, Kotlina Kłodzka. Właśnie z tymi turystycznymi destynacjami najczęściej kojarzony jest Dolny Śląsk. Jak się jednak okazuje region ten ma do zaoferowania o wiele więcej czego dowodem mogą być stale rosnące statystyki odwiedzin.

Planując konferencję, bez względu na porę roku, organizatorzy chcąc wzbudzić pozytywne wrażenie często wybierają hotele zlokalizowane w pięknych i popularnych miejscach naszego kraju, takich jak Tatry, Mazury czy Pomorze. Coraz częściej jednak sięgamy także po oferty obiektów szkoleniowych położonych w mniej znanych obszarach, jak chociażby wspomniany Dolny Śląsk.

Zamek na Skale w Lądku Zdrój
Zamek na Skale w Lądku Zdrój

Organizacja konferencji w mniej znanych regionach ma swoje plusy. Podstawowym jest oczywiście cena, ale nie można zapominać także o walorach krajobrazowych, oryginalności czy braku tłumu innych turystów.

Dolny Śląsk to bogaty w zabytki i atrakcje region, który coraz częściej doceniają również turyści. Jak wynika z raportu opublikowanego przez Dolnośląską Organizacje Turystyczną w sezonie letnim, najciekawsze miejsca regionu, a więc Kopalnię Soli Stok, Termy Cieplickie oraz Zamek Książ odwiedziło około 20 % więcej turystów niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego.

Zamek Książ
Zamek Książ

Sukces oraz rosnącą popularność zawdzięczać można przede wszystkim intensywnym pracą marketingowym, skutecznym akcjom promocyjnym oraz wielu pracom rewitalizacyjnym, przywracającym zabytkowym obiektom drugie życie. Przykładem mogą być chociażby Bory Dolnośląskie, Góry Kaczewskie czy Stawy Milickie, które jeszcze nie dawno nie cieszyły się tak dużą popularnością jak dziś.

Dolny Śląsk okazuje się więc być miejscem zarówno na turystyczny wypoczynek jak i udane spotkania branżowe. Na terenie tego regionu znajduje się ponad 80 obiektów szkoleniowych, a ich liczba systematycznie rośnie. Szukając idealnego miejsca na konferencję warto więc zwrócić uwagę na ofertę zlokalizowanych tam hoteli.