DoubleTree by Hilton Łódź to obiekt, o którym wspominaliśmy już kilkakrotnie. Mimo iż na rynku funkcjonuje dopiero od kilkunastu miesięcy, zdążył już zdobyć wiele wyróżnień i pochlebnych recenzji. Jaki jest sekret sukcesu tego miejsca?

dtbh2

Łódzki hotel, należący do prestiżowego giganta, sieci Hilton powstał w lipcu ubiegłego roku. Od tego czasu sukcesywnie zdobywa serca nie tylko swych gości, ale również znanych krytyków i jurorów konkursów. Ostatnio wyróżniony został podczas IV edycji Best Hotel Award.

W połowie grudnia rozstrzygnięte zostały wyniki konkursu BHA 2014. Plebiscyt organizowany już po raz czwarty przez firmę Global Hotels & Travels polegał przede wszystkim na wyróżnieniu najlepszych hoteli w kategoriach regionalnych i ogólnopolskich, przy szczególnym zwróceniu uwagi na jakość oferowanych usług i udogodnień.

Wyniki konkursu jak najbardziej pozytywnie zaskoczyły właścicieli hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Obiekt ten zwyciężył bowiem w kategorii dla najlepszego hotelu w Łodzi, wyprzedzając m.in. hotel Andel’s i Novotel oraz zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Premiera Roku”. Jak powiedział Sławomir Nowak, dyrektor hotelu – Nagroda Best Hotel Award 2014 jest dla nas szczególnie ważna, tym bardziej, że o jej przyznaniu decydują ci, na których opinii zależy nam najbardziej, a więc goście hotelu.

I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Największym sukcesem dla obiektu jest bowiem fakt, że to właśnie goście od samego początku funkcjonowania bardzo pozytywnie oceniają jego usługi. To właśnie dzięki wielu pochlebnym opiniom przez 1,5 roku zdobył wyróżnienia takie jak Nagrody w konkursie European Property Awards 2014 w kategorii „New Hotel Construction and Design Best In Poland” oraz „Best In Europe”, Nagroda I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2013”, Najlepszy nowy hotel w Europie Środkowo-Wschodniej w konkursie magazynu Eurobuild CEE, Nagroda Prime Property Prize 2013 czy Debiut roku w Konkursie „7naj” Magazynu Hotelarz.

Hotel DoubleTree by Hilton powstał na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych i swoją stylistyką nawiązuje do filmowej historii miejsca. Elewację budynku zdobi kadr z „Zakazanych Piosenek”, pierwszego powojennego filmu zrealizowanego w Łodzi, a hotelowe lobby pełne jest filmowych detali.

Hotel DoubleTree by Hilton został otwarty w lipcu 2013 r. Składa się z 200 pokoi i apartamentów oraz apartamentu prezydenckiego. Hotelowe centrum konferencyjne to 8 nowoczesnych sal, sala balowa oraz boardroom. Razem z czterema przylegającymi halami kongresowymi, salą kinową tworzą przestrzeń konferencyjno-wystawienniczą o powierzchni 4 500 tysiąca metrów kwadratowych.