Event manager to zawód, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, co ani trochę nas nie dziwi! Jest to osoba, która odpowiada za szeroko pojętą organizację imprez – zarówno biznesowych, jak i kulturalnych czy okolicznościowych. To właśnie od jej działań w głównej mierze zależy sukces danego przedsięwzięcia.

W dzisiejszym artykule napiszemy nieco więcej o tym, czym zajmuje się event manager. W dodatku wskażemy też, jakie cechy ma idealne osoba na to stanowisko. Jeśli zatem ciekawi Cię, czym w swojej pracy zajmuje się event manager, to koniecznie zostań z nami! Być może jest to zajęcie, którego podejmiesz się w bliższej lub dalszej przyszłości, więc nie zwlekaj i przeczytaj poniższy tekst!

Event manager – kim jest?


Event manager to osoba, która zajmuje się szeroko pojętą organizacją wydarzeń. Jego zadania skoncentrowane są na różnorodnych czynnościach – od logistycznej strony, przez egzekwowanie efektów pracy. Oznacza to, że osoba na tym stanowisku odpowiada m.in. za rozdzielanie obowiązków i wyznaczanie konkretnych działań. To pewnego rodzaju kierownik eventu, który określa kształt oraz poszczególne kroki, które należy podjąć, aby dane przedsięwzięcie zwieńczone było sukcesem.

Faktem jest, iż organizacja eventu to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga posiadania odpowiednich umiejętności, takich jak np. praca pod presją czasu, elastyczność, kreatywność czy zarządzanie zespołem. W związku z tym rola event managera jest naprawdę bardzo ważna! Można nawet stwierdzić, iż event manager to zwyczajnie ekspert od organizacji nawet najbardziej wymagających spotkań.

Czym zajmuje się event manager?


Skoro już mniej więcej wiesz, event manager – kim jest, to możemy przejść do kolejnego zagadnienia. Otóż musisz wiedzieć, że osoba na takim stanowisku zajmuje się organizacją nie tylko wystawnych i hucznych imprez, ale też tych nieco mniejszych czy zupełnie kameralnych. Jej zadanie wciąż jest takie samo – zrealizować przedsięwzięcie w taki sposób, aby było dopięte na ostatni guzik.

W praktyce więc event manager musi działać szybko, skutecznie i w przemyślany sposób. W jego pracy nie powinno być miejsca na improwizację. Osoba, która ubiega się o takie stanowisko, winna wyróżniać się otwartością i komunikatywnością. To ważne, aby nade wszystko posiadała ona umiejętność organizowania czasu oraz dużą chęć współpracy z drugim człowiekiem. To zdecydowanie jedne z najbardziej kluczowych kompetencji, które na tym stanowisku są absolutnie niezbędne.

Jak zorganizować event firmowy?


Jeśli nie wiesz, jak zorganizować event firmowy, to powinieneś oddać to zadanie w ręce specjalisty, jakim jest event manager. Wybór odpowiedniej osoby w praktyce nie jest jednak taki prosty. Przede wszystkim warto zrobić rozeznanie wśrod znajomych z branży, czy ktoś ma kontakt do sprawdzonego event managera. Powinna być to przede wszystkim doświadczona osoba, która jest w stanie pochwalić się odpowiednim portfolio.

To ważne, aby zwrócić uwagę na zakres jej dotychczasowych obowiązków i referencji. Tego typu prośby nie powinny zdziwić kandydata, ponieważ rzeczą zupełnie naturalną jest to, że każdy chce, aby jego wydarzenie odbyło się na wysokim poziomie. Oddanie tak odpowiedzialnego zadania w ręce innej osoby jest więc równie niełatwym zadaniem. Niemniej jednak jesteśmy pewni, że przy odpowiedniej osobie nie będziesz mieć wątpliwości czy aby na pewno chcesz, by to ona zajęła się organizacją wydarzenia.