Obecnie rynek jest zasypywany nowymi i jakże kreatywnymi pomysłami dotyczącymi projektów hoteli. Jeżeli zatem myślimy, że już nic nas nie może zaskoczyć oraz, że nic nie może zadziwiającego już powstać, ku zdziwieniu okazuje się, że to dopiero początek!

W niewielkiej wiosce na północy Szwecji planowane jest otwarcie hotelu, o którym nikomu się wcześniej nawet nie śniło. Chociaż może nawet i się śniło. No bo kto by nie chciał mieć domku na drzewie? Domki na drzewie z loftami stać się mają światowej klasy miejscem wypoczynku dla turystów, którzy cenią sobie nowe doznania.

Hotel na drzewie, położony w Harads, około 60 km na południe od Koła Podbiegunowego, składać się będzie z czterech osobnych konstrukcji (pokoi): Cabin, Blue Cone, Nest i Mirrorcube. Wielkie otwarcie hotelu nastąpi 17 lipca bieżącego roku. Dwie dodatkowe konstrukcje: UFO i Room with the view –  mają powstać w październiku.

Celem inicjatorów hotelu jest stworzenie 24 pokoi zaprojektowanych przez 24 architektów w ciągu pięciu lat. Wszystko ma być nowe, inne, niepowtarzalne, a zarazem wyjątkowe.

Sześć pierwszych pokoi stworzyło pięciu różnych specjalistów. Mirrorcube, który ma cztery metry wysokości i cztery metry szerokości zwraca szczególną uwagę, przez fakt, iż zamontowany jest na pojedynczym drzewie. Co ciekawe projekt jest o tyle innowacyjny, że nikt nie znajdzie podobnego hotelu, gdyż jeszcze takowe nie powstały.

Mirrorcube odbija otoczenie. Szyby zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ptaki mogły je zobaczyć. Jest to jeden z etapów, jakie podjęto by zminimalizować wpływ Hotelu na drzewie na przyrodę. Las nie powinien ucierpieć na projekcie. Co ciekawe właściciele zdecydowali nawet m.in. nie używać popularnych w tamtych stronach skuterów safari.

Okazuje się, że wizja hotelu na drzewie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Pytania dotyczące rezerwacji przychodzą nie tylko z Europy, ale również z odległych zakątków świata jak na przykład Australia i Nowa Zelandia.

To nie tylko wyjątkowość hotelu tak masowo przyciąga gości, ale również, a może przede wszystkim bliskość Koła Podbiegunowego i związane z tym dodatkowe atrakcje jak np. zorza polarna.