Turystyka biznesowa to nowe i coraz bardziej powszechne pojęcie. Wielu przedsiębiorców organizując branżowe spotkania decyduje się bowiem na szkolenia wyjazdowe w atrakcyjnych lokalizacjach, często w połączeniu z ciekawymi imprezami integracyjnymi i wspólnymi zajęciami. Jednym z miast, które w sposób szczególny wyróżnia się na rynku konferencyjnym jest Gdańsk. Stolica województwa pomorskiego zapewnia bowiem wiele udogodnień i atrakcji dla uczestników szkoleń i stale przyciąga nowych gości stając się tym samym nowoczesnym centrum biznesu.

Na sprawne działanie turystyki biznesowej w Gdańsku wpływa wiele czynników. Składa się na nie chociażby aktywne działanie lokalnych przedstawicieli branży takich jak Gdańsk Convention Bureau, rozwój obiektów szkoleniowych i całej, szeroko rozumianej infrastruktury konferencyjnej oraz wsparcie władz miasta. Nie można zapomnieć tu także o dużych wpływach z turystyki. Gdańsk stanowi jedno z najatrakcyjniejszych i najczęściej odwiedzanych miast w naszym kraju. Na wypoczynek wybierają je zarówno polscy jak i zagraniczni turyści a to wiąże się ze wzrostem przychodów i rozwojem ekonomicznym. Wydatki turystów, środki na rozwój obiektów konferencyjnych, organizacja imprez branżowych, tworzenie miejsc pracy. Właśnie w taki sposób biznes wzajemnie się nakręca, czyniąc tym samym z Gdańska nowe centrum biznesu.

źródło: gdanskconvention.pl
źródło: gdanskconvention.pl

Nadmorska miejscowość przyciąga turystów biznesowych kusząc atrakcjami. Ale to nie jedyny powód. Ważne są również kwestie organizacyjne jak np łatwy dojazd i połączenia komunikacyjne. Gdańsk posiada chociażby lotnisko z połączeniami do ponad 50 miast Europy, Pomorską Kolej Metropolitalną, dogodne połączenia kolejowe, drogowe oraz morskie. Łatwy dojazd to jeden z wielu elementów wpływających na wybór lokalizacji i powodzenie konferencji.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na rosnąca popularność Gdańska jest jednak sama oferta obiektów szkoleniowych. W mieście znajdują się bowiem aż 74 miejsca konferencyjne, a w całym województwie 150. Tak wysoka liczba daje organizatorom dużych imprez branżowych szeroki wachlarz opcji i możliwości wyboru. Obiekty te są przy tym bardzo zróżnicowane dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie – od hoteli po ośrodki sportowe, uczelnie czy centra kongresowe.

Novotel Gdańsk Marina to jeden z wielu popularnych obiektów konferencyjnych w tym mieście
Novotel Gdańsk Marina to jeden z wielu popularnych obiektów konferencyjnych w tym mieście

Gdańsk kusi wielu turystów pragnących odpocząć nad morzem, ale jego propozycjami coraz częściej interesują się także organizatorzy szkoleń z różnych zakątków świata. Jak się więc okazuje atrakcyjna oferta, skuteczna promocja, łatwy dojazd i liczne atrakcje to klucz do konferencyjnego sukcesu.