Budowa hotelu pod ziemią brzmi dość niewiarygodnie ale właśnie taki plan zrealizowany zostanie w Karpaczu. Wykonania odważnego pomysłu podjął się austriacki inwestor, Jerri Nowikovski, który posiada w miejscu budowy 5 hektarów gruntów.

Podziemne hotele to rzadkość, wręcz unikaty. Na świecie jest ich niewiele, nie wspominając już o Polsce. Pierwszym reprezentantem w naszym kraju będzie jednak hotel w Karpaczu należący do sieci Hilton.

To właśnie w tym miejscu powstać ma podziemny hotel Hilton / źródło: hotelinfo24.pl
To właśnie w tym miejscu powstać ma podziemny hotel Hilton / źródło: hotelinfo24.pl

Hotel działający w ramach sieci Hilton Worldwide będzie imponował nie tylko lokalizacją ale także rozmiarem. Obiekt zajmie powierzchnię aż 55 tysięcy mkw. i stanie przy ulicy Curie-Skłodowskiej oraz Staszica. Będzie on drugim tego typu miejscem, obok powstającego właśnie hotelu w Szanghaju.

Skąd tak nowatorski pomysł? Jednym z powodów były stawiane przed inwestorem przeszkody. Teren, który posiada musi być bowiem terenem niezabudowanym ze względu na ochronę górskiego krajobrazu. Stąd też pomysł na zejście pod ziemię.

5-kondygnacyjny obiekt konferencyjny będzie całkowicie ukryty, a jedynymi elementami naziemnymi będą dwa wejścia oraz samochodowe rampy do parkingu. Na działce natomiast, która zostanie niewykorzystana powstanie specjalnie zagospodarowany park.

Jak powiedział sam Nowikovski obiekt będzie niezwykły i unikatowy. Wyróżni go lokalizacja oraz nowoczesny design. Hotel będzie funkcjonował w standardzie pięciu gwiazdek.