Sopocki kurort już niedługo będzie mógł się pochwalić swoim kolejnym, luksusowym hotelem. Ten czterogwiazdkowy obiekt powstaje przy ulicy Bitwy pod Płowcami, a więc w pobliżu plaży. Hotel należy do sieci Legend Hotels, która właśnie oswaja się z polskim rynkiem.

Hotel nastawiony jest przede wszystkim na działalność uzdrowiskową. Spa & Wellness posiadać będzie  aż 40 gabinetów zabiegowych. Nie zabraknie również basenów i saun. Hotel posiadać będzie około 140 pokoi.  Ponadto Magia Morza do dyspozycji gości przeznacza dwie luksusowe i elegancko urządzone restauracje. W obiekcie nie zabraknie także zaplecza konferencyjnego.

Budynek o kształcie nieregularnej podkowy składać ma się z czterech kondygnacji. Ponadto jedno piętro znajdować się będzie pod ziemią. Dla wielbicieli świeżego powietrza i lekkiego wiatru mamy dobrą wiadomość, gdyż dach zostanie także zagospodarowany. Będzie można zaznać na nim relaksu na tarasie z basenem. Hotel zaprojektowany został w taki sposób by komponował się z otoczeniem. Wykonany z naturalnych materiałów, tak by idealnie wpasować się w nadmorski krajobraz. Elewacja ma zostać stworzona z desek modrzewia syberyjskiego. Planowane są także liczne przeszklenia, które zagwarantują gościom poczucie otwartej przestrzeni oraz piękne widoki na wydmy i nadmorskie moreny.
Hotel Magia Morza, nazywany również Magic of the Sea, według planów ma zostać otwarty jesienią 2011 roku.