Opole niedługo będzie mogło się pochwalić swoim pierwszym hotelem o standardzie czterech gwiazdek. Hotel Ostrówek ulokowany zostanie na Wyspie Pasieka.
 
 Należy podkreślić, iż obiekt powstaje na stosunkowo niewielkiej działce o wielkości 350 metrów kwadratowych, w bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy, w której znajduje się restauracja Starka. Niewątpliwym utrudnieniem dla wykonawców projektu jest bliskość muru przeciwpowodziowego.
 
Cechą charakterystyczną Ostrówka będzie jego szklaną elewacja, którą w planach mają uzupełnić drewniane elementy, chroniące wnętrze od słońca. Autorów projektu zgodnie twierdzą, iż drewniane części elewacji nie zakryją jednak całkowicie widoku na rzekę.

 Podziemna część hotelu będzie posiadać pub, na parterze znajdzie się kuchnia oraz pomieszczenie gospodarcze. Pierwsze piętro jest zarezerwowane dla restauracji wraz z tarasem, natomiast na drugim i trzecim piętrze znaleźć będzie można 10 pokoi. Ponadto obiekt posiadać będzie również panoramiczną windę.

Wykonawcą hotelu jest firma Atlant 2. Ostrówek ma zostać oficjalnie otwarty zimą 2011 roku. Opole jest jedno z ostatnich miast wojewódzkich, w którym infrastruktura hotelowa jest tak słabo rozwinięta. W mieście znajdują się kilka hoteli o standardzie trzech gwiazdek. Są wśród nich Mercure Opole, Szara Wilda oraz Hotel Festival.