Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup lub adopcję psa. Zwierzęta te traktowane są niczym pełnoprawni członkowie rodziny – z miłością i troską. Warto przy tym dodać, że codzienny kontakt ze zwierzętami pozytywnie wpływa na funkcje psychiczne, sprawiając, że jesteśmy szczęśliwsi. Należy jednak pamiętać, że zwierzę to również obowiązek. W związku z tym nasuwa się pytanie, jak do tego mają się hotele przyjazne zwierzętom?

Właściciele psów z pewnością chcieliby, aby pupile mogły im towarzyszyć w każdej podróży. Trudno jest bowiem wyobrazić sobie kilkutygodniową rozłąkę z ukochanym czworonogiem. Ponadto nie każdy też ma możliwość powierzenia komuś w opiekę swojego popilna na czas wyjazdu. W związku z tym pojawia się więc pytanie, czy do hotelu można zabrać psa. Jeśli ciekawi Cię ta tematyka, to koniecznie zostań z nami!

Czy do hotelu można zabrać psa?


Pies w hotelu współcześnie nie jest aż nadto zadziwiającym widokiem. Są przecież nawet kawiarnie i restauracje przyjazne zwierzętom. Niemniej jednak nie wszystkie obiekty pozwalają na pobyt psów. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdorazowo przed planowaniem urlopu powinieneś sprawdzić, czy dany hotel daje możliwość zabrania ze sobą psa. Taka informacja zwykle znajduje się na stronie wybranego obiektu.

Jeśli jednak jej nie znajdziesz, zadzwoń na recepcję. Wówczas uzyskasz potrzebne informacje z pierwszej ręki! Podczas takiej rozmowy warto doprecyzować, o jaką rasę psa chodzi. W praktyce można bowiem trafić na takie miejsca noclegowe, w których akceptowane są wyłącznie małe rasy psów. Kiedy okaże się, że w wybranym hotelu zwierzęta są akceptowane, to nie zdziw się, że obsługa może Cię poprosić o przesłanie specjalnych zaświadczeń o szczepieniach czworonoga lub przeprowadzonym zabiegu odrobaczania. Tego typu wymogi podyktowane są głównie troską o zdrowie i bezpieczeństwo gości.

Opłata za psa w hotelu


Pobyt z psem w hotelu zdecydowanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Poza dokumentami, o których napisaliśmy wcześniej, powinieneś też przygotować kilka ważnych rzeczy. Niektóre hotele przyjazne zwierzętom wymagają, aby właściciel zabrał ze sobą smycz i kaganiec dla zwierzęcia, a także miski, legowisko oraz ulubione zabawki.

Równie ważną kwestią jest opłata za psa w hotelu. Musisz liczyć się z tym, że za swojego pupila będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę. Jej wysokość zależy od obiektu. Zwykle wynosi ona średnio od 20 do nawet 100 złotych za dobę. Mogą się jednak trafić obiekty wymagające niższej lub wyższej opłaty, a także hotele, w których pobyt psa jest bezpłatny. A skoro już o kosztach mowa, to konieczne wydaje się też podkreślenie, że jako właściciel odpowiadasz za wszelkie ewentualne zniszczenia, których dokona Twój pies. W sytuacji, gdy pobyt pupila będzie skutkował poważnymi uszkodzeniami, możesz być proszony o pokrycie kosztów ich naprawy. W związku z tym ostateczny koszt pobytu psa w hotelu wzrasta.

Hotele przyjazne zwierzętom


Jeśli znajdziesz już hotel, gdzie można zabrać psa, to musisz jednak liczyć się z tym, że nie wszystkie strefy hotelowe są przyznaje zwierzętom. O ile pupil bez problemu będzie mógł przebywać w pokoju lub apartamencie, o tyle jednak stołówka, bar czy basen nie są odpowiednimi miejscami dla psa. Podobnie zresztą jest z salami zabaw i placami zabaw dla dzieci. Mając to wszystko na względzie porządnie zastanów się, czy Twój pies na pewno poradzi sobie w nowym miejscu, nie doprowadzając przy tym do zniszczeń w hotelu.

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, to zatem poznaj nasze prpoozycje, jeśli chodzi o hotele na wyjazd z psem. Na ich czele znajduje się Q Hotel Plus Wrocław Bielany, czylli nowoczesny, 4-gwiazdkowy obiekt w sercu Dolnego Śląską. Koniecznie musisz tez poznać Focus Hotel Premium Warszawa, Dwór Uphagena Arche Gdańsk i Metropolo by Golden Tulip w Krakowie.