Dzień Doceniania Pracownika z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością. To świetna okazja do spędzenia czasu ze swoimi pracownikami, udzielenia im pochwał czy nagrodzenia za codziennie starania, zaangażowanie i ciężką pracę. Święto to przypada na 5 marca i w 2023 roku jest to niedziela. Celebrowanie tego dnia można uskuteczniać w weekend, np. podczas wyjazdu firmowego, lub w poprzedzający go piątek albo następujący po nim poniedziałek.

Poznaj Młyn Jacka Hotel & SPA, idealne miejsce na wypoczynek oraz organizację konferencji i szkoleń!

Można wskazać na wiele sposobów odnośnie do doceniania pracowników. Wśród nich można wymienić chociażby nagrody, finansowanie wyjazdów, kursów czy szkoleń, a także awanse. Wiele zależy jednak od profilu Twojej firmy, możliwości finansowych czy liczby pracowników. Pamiętaj więc, aby mierzyć siły na zamiary! Poniżej napisaliśmy nieco więcej o tym, jak docenić pracownika i stworzyć mu możliwie najlepsze warunki do szeroko pojętego rozwoju. Jeśli interesuje Cię ta tematyka, to koniecznie zostań z nami!

Dzień Doceniania Pracownika


Dzień Doceniania Pracownika może przyjmować różne formy. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na organizację imprez firmowych, a jeszcze inni zabierają swój zespół do escape roomu. Są też firmy, w których w Dzień Doceniania Pracownika przygotowuje się poczęstunek, tort i wspólny wieczór z planszówkami. Pamiętaj jednak, że to dopiero namiastka propozycji! To święto można celebrować na wiele sposobów – wybierz więc taki, który będzie najbardziej rezonował z Twoją firmą.

Faktem jest też to, ze nagroda dla pracownika niejedno ma imię, ponieważ wszyscy mamy różne systemy motywacji. Niektórzy do tego, aby czuć się potrzebni i docenieni, potrzebują systematycznych pochwał. Inni z kolei rozwijają się wtedy, gdy mają wizję finansowej nagrody. Są też tacy pracownicy, którzy nade wszystko cenią dobre relacje w pracy, w związku z czym najlepszą nagrodą będzie dla nich wspólny, zasłużony wyjazd. Warto rozmawiać o takich kwestiach wprost, dowiadując się jednocześnie, jak motywować i nagradzać poszczególnych członków zespołu.

Jak docenić pracownika?


Na Dzień Doceniania Pracownika warto przygotować prezenty dla całego zespołu. Będzie to jednocześnie forma nagrody, jak i wdzięczności za wspólną, codzienna pracę. Pamiętaj, że prezenty wcale nie musza być aż nadto kosztowne, żeby ucieszyły członków zespołu. Nagrody dla pracowników – pomysły mogą mieć np. formę voucherów do SPA czy na masaż. Polecamy także wziąć pod uwagę zakup klasycznych prezentów, a więc zestawów słodyczy, kwiatów czy dobrego alkoholu.

Dzień Doceniania Pracownika nie powinien być jedyną okazją w roku, aby powiedzieć i zrobić coś miłego dla pracowników. Warto doceniać szczególnie wyróżniających się specjalistów, np. finansując im wybrane kursy czy szkolenia. W taki sposób nie tylko poszerzą oni swoją wiedzę, ale też zwiększa się ich poczucie przynależności i lojalności wobec firmy. Pracowników można też docenić dobrym słowem, o czym niestety w praktyce bardzo często zapominamy. Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje usłyszeć, że wykonał kawał dobrej roboty! 😉

Impreza integracyjna dla pracowników


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, impreza integracyjna dla pracowników także jest formą docenienia ich pracy i obecności. Warto w taki sposób motywować swój zespół, mówiąc wprost, że po osiągnięciu założonych celów mogą liczyć na niezapomniany wyjazd firmowy. W takiej sytuacji zdecydowanie każda ze stron może tylko zyskać! A jeśli zastanawiasz się, gdzie zorganizować wyjazd integracyjny, to już spieszymy z odpowiedzią.

Przygotowaliśmy kilka propozycji, wśród których – mamy nadzieję – każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie weź pod uwagę hotele nad morzem, w tym np. piękny obiekt Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT we Władysławowie. Równie atrakcyjne są też hotele na integrację w górach, takie jak np. Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy-Zdroju. Wyjazd będący niespodzianką z okazji Dnia Doceniania Pracownika to coś, co na pewno zostanie w pamięci pracowników na długie lata!