Wydawać by się mogło, że imprezy dla firm nie przynoszą żadnych wymiernych korzyści, a jedynie koszty. W końcu mają one służyć głównie rozrywce. Jednak jest to jedynie pozorne, a prawdziwy cel jest zupełnie inny. Impreza dla firmy to narzędzie kształtujące wizerunek przedsiębiorstwa. Dobra impreza firmowa stanowi motor do działania dla pracowników, mobilizuje ich do dalszej pracy. Przyjemna atmosfera, integracja pracowników i umocnienie ich więzi z przełożonymi. To wszystko przekłada się na efektywniejszą pracę i większą identyfikację pracownika z firmą.

Impreza ma być nagrodą, nie karą

Ustalając termin spotkania firmowego musimy pamiętać przede wszystkim o dyspozycyjności naszych pracowników. Nie ma to oznaczać jednak organizacji go w czasie świąt czy długiego weekendu, gdyż ten czas każdy chce spędzić z rodziną. W tym czasie impreza firmowa byłaby raczej karą niż nagrodą. Termin musi umożliwić wszystkim zainteresowanym wzięcie udziału w imprezie.

Kto na imprezę zasłużył

Decydując się na organizację imprezy musimy się zastanowić, kto weźmie w niej udział. Jeśli zależy to od naszego budżetu możemy zaprosić tylko pracowników z najlepszymi wynikami lub kadrę menadżerską. Wiele zależy również od wielkości firmy, spółka, która posiada setki oddziałów w całej Polsce nie będzie w stanie zrobić imprezy dla wszystkich pracowników.

Miejsce docelowe

W wyborze miejsca pomogą nam serwisy oferujące porównanie obiektów z danych miejscowości. Gdy już wybierzemy salę na odpowiednią ilość osób, warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, czyli np. możliwość zorganizowania imprezy tematycznej. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli wybierzemy obiekt w dogodnej lokalizacji. W przeciwnym wypadku wskazane byłoby zapewnienie uczestnikom dojazdu.

Ma zmotywować, zintegrować, czy ocenić?

Charakter imprezy ma decydujące znaczenie. Uczestnicy muszą wiedzieć, po co na nią przyjeżdżają. Głównym założeniem jest odskocznia od codzienności w pracy, ale wśród dodatkowych celów można wyróżnić:

– motywacyjne

– integracyjne

– team building

– ocena pracowników itd.

Nie musisz działać sam

Również dla organizatora impreza firmowa nie musi być tylko przykrym obowiązkiem. Do organizacji eventu może zatrudnić profesjonalną firmę, która zajmie się niemalże każdym aspektem spotkania. Zastanów się, czy jesteś w stanie zorganizować catering, atrakcje, zespół muzyczny, wystrój, a później dopilnować jeszcze wszystkiego na miejscu. Profesjonalna ekipa kosztuje, ale zorganizowanie wszystkiego samemu kosztuje sporo wysiłku. A warto na imprezie swojej firmy również oddać się rozrywce i zapomnieć o wszystkich obowiązkach.