Ponoć szczęśliwy pracownik to dobry pracownik. I trudno się z tym nie zgodzić. Osoba wypoczęta, nie zestresowana oraz zrelaksowana jest zdecydowanie bardziej wydajna, co przecież jest bardzo istotne dla każdej firmy. Jak więc motywować i wpływać na samopoczucie pracowników? Jednym ze sposobów może być tzw. incentive travel, czyli rodzaj turystyki biznesowej polegającej na wspólnej podróży firmowej i wypoczynku.

Incentive travel to bardzo ciekawe i atrakcyjnej przedsięwzięcie. Jeżeli więc tylko firma dysponuje wystarczającymi środkami i może pozwolić sobie na taką inicjatywę zdecydowanie warto. Ten nowy, szybko rozwijający się trend znalazł już wielu zwolenników na całym świecie. Założeniem incentive travel, jest motywowanie do działania bądź nagradzanie za wykonane zadanie, co prowadzi z kolei do realizacji założonych przez firmę celów. Dużą zaletą tego typu turystyki jest również aspekt budowania pożądanych relacji. Podróże wzbudzają bowiem w pracownikach poczucie więzi z firmą, a takie przywiązanie to cenna zaleta w oczach pracodawcy.

Gdy firma zdecyduje się już na tą formę pozapłacowego narzędzia motywacyjnego pojawia się pytanie o wybór właściwego miejsca. Zagraniczne kurorty i egzotyczne wycieczki to bardzo kusząca propozycja jednak często wiąże się ze zbyt dużymi kosztami. Wyjazd na rodzime wczasy jest więc w tej sytuacji jedynym, choć wcale nie najgorszym rozwiązaniem.

Turystyka to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki. W naszym kraju jest wiele przepięknych regionów, a także eleganckich obiektów wypoczynkowych. Dzięki temu więc, właściciele firm mogą z pełnym spokojem wysłać pracowników na wakacje w kraju mając tym samym pewność, że wyjazd będzie udany.

Bez dwóch zdań, prym wiodą tu obiekty zlokalizowane w górach, nad morzem czy na mazurach. Prócz lokalizacji istotne są jednak także same hotele. Niektórzy wybierają ośrodki agroturystyczne gdzie wypoczywający mogą poczuć bliski kontakt z naturą, inni decydują się na górskie gospody, jeszcze inni na zabytkowe zamki i pałace. Szczególnie atrakcyjny okazują się jednak przede wszystkim hotele typu SPA & Wellness.

źródło: Manor House
źródło: Manor House

Dlaczego właśnie one? Przede wszystkim ze względu na swą bogata ofertę zabiegów upiększających i relaksacyjnych,a także profesjonalne zaplecze sportowo-rekreacyjne. Osoby pracujące w dużych firmach, często biorące udział w konferencjach, podróżujące biznesowo i zmierzające się z dużym stresem wiedza co to prawdziwe zmęczenie. Takie zabiegi okażą się więc w tej sytuacji zbawienne.

Wnętrze Hotelu SPA Dr Irena Eris. Wypoczynek z takim widokiem to z pewnością wyjątkowe przeżycie.
Wnętrze Hotelu SPA Dr Irena Eris. Wypoczynek z takim widokiem to z pewnością wyjątkowe przeżycie.

Przykładem miejsc oferujących pakiety typu incentive travel może być Hotel Manor House SPA w Chlewiskach, a także obiekty należące do sieci SPA Dr Irena Eris w Krynicy, Polanicy Zdrój oraz Wzgórzach Dylewskich. Wszystkie wyżej wymienione hotele posiadają specjalne pakiety oraz vouchery pracownicze. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż tego rodzaju prezenty można dokładnie dopasować do osoby, która ma je otrzymać.

Manor House SPA w Chlewiskach
Manor House SPA w Chlewiskach

Profesjonalne hotele SPA to cała gama zabiegów, a także atrakcje takie jak jacuzzi, basen czy siłownia. Z pewnością nie ma pracownika, który nie doceniłby tych atrakcji.