Szkolenia stanowią jedną z możliwie najlepszych form rozwoju. W związku z tym wcale nie dziwi nas, że zainteresowanie tego typu wydarzeniami z roku na rok jest coraz większe. Podczas takowych spotkań można nie tylko zdobyć nowe kompetencje i poszerzyć wiedzę, ale też poznać inspirujących ludzi. Niemniej jednak musimy nieco zejść na ziemię i napisać, że niestety nie każde szkolenie jest efektywne.

W związku z powyższym zadaniem organizatorów jest dopracowanie szkoleń w najmniejszym detalu, aby uczestnicy wynieśli z nich jak najwięcej. W dzisiejszym artykule z przyjemnością podpowiemy, jak zaplanować efektywne szkolenie. Ponadto wskażemy też atrakcyjne obiekty szkoleniowe, które są odpowiednim tłem dla najbardziej wymagających spotkań. Interesuje Cię ta tematyka? Koniecznie zostań z nami!

Organizacja szkoleń


Efektywność szkoleń tak naprawdę zależy od kilku osób – od organizatora, osoby prowadzącej i uczestników. Duże znaczenie ma też obiekt, w którym odbywa się dane spotkanie. Organizacja szkoleń sama w sobie nie jest najłatwiejszym zadaniem, więc przede wszystkim warto rozpocząć jego realizację z odpowiednim wyprzedzeniem.

Organizując szkolenie powinieneś zacząć od badania i analizy potrzeb potencjalnych uczestników. Opierając się na zdobytych informacjach trzeba następnie wyznaczyć jasno sprecyzowane cele. Dzięki temu poszczególne jednostki będą wiedziały, czego mogą się spodziewać. Wybierz też specjalistę z danej branży, który nie tylko doskonale zna się na podejmowanym temacie, ale przede wszystkim potrafi ją przekazać w interesujący sposób.

Jak zaplanować szkolenie?


Jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować szkolenie, to już spieszymy z dalszymi wskazówkami! Otóż podczas planowania wszelkich wystąpień powinno się przemyśleć kwestię wykorzystania różnorodnych narzędzi interaktywnych. Współcześnie sam wykład to zdecydowanie za mało, aby zainteresować uczestników przez kilka godzin. Osoba prowadząca szkolenie nie powinna też stronić od aktywizacji uczestników. Warto zadawać pytania czy prosić gości o podanie konkretnych przykładów odnośnie do omawianej kwestii.

Na efektywność szkoleń wpływają też odpowiednie przerywniki. To ważne, aby wyznaczyć przerwy na posiłek czy zregenerowanie się na świeżym powietrzu. Podczas planowania szkolenia duże znaczenie ma oczywiście podstawowa kwestia, a więc termin spotkania. Wieczorne godziny w ciągu tygodnia (a szczególnie w piątek) nie są najlepszym pomysłem.

Gdzie zorganizować szkolenie?


Obiekty, w których odbywają się szkolenia, również mają duży wpływ na efektywność przyswajania wiedzy. Sale powinny być odpowiednio oświetlone i nagłośnione, a także wyposażone w ergonimiczne, wygodne krzesła i stoły. Kolejne atuty stanowią klimatyzacja czy dostęp do światła dziennego. Jeśli więc szukasz odpowiedniego miejsca na szkolenie, to za chwilę wskażemy na takie obiekty, które na pewno Cię nie zawiodą.

Wśród nich z powodzeniem można wymienić Centrum Rozwoju Golden Mean w Krakowie, który pozwala na realizację spotkań nawet dla 100 osób. Równie atrakcyjną propozycją jest Save The Planet Experience Center w Poznaniu, gdzie mogą się odbyć kameralne szkolenia dla 30 osób. To dopiero początek naszych propozycji! Zapraszamy na naszą stronę, na której czekają warte uwagi sale szkoleniowe, w tym też sale konferencyjne mazowieckie.