Organizacja konferencji to nie lada zadanie. Wymaga ono dużego skupienia, umiejętności, doświadczenia oraz organizacji. Zaplanowanie tego typu spotkania wiąże się bowiem z obowiązkiem wyboru miejsca, zaplanowaniem kosztorysu oraz dopełnieniem formalności. Jak jednak wiemy czas to pieniądz, a przedsiębiorcy z reguły mają go bardzo mało dlatego coraz częściej sięgają po pomoc specjalistów.

Agencje eventowe to wyspecjalizowane firmy zajmujące się organizacją spotkań takich jak kongresy, wyjazdy integracyjne czy konferencje. Firmy tego typu posiadają duże doświadczenie oraz sieć kontaktów z hotelami i obiektami szkoleniowymi dzięki czemu są w stanie dopasować ofertę do możliwości finansowych oraz preferencji swych klientów oraz w szybkim czasie zaplanować spotkanie.

Jedną z tego typu instytucji jest agencja Viventum, która od lat z powodzeniem działa w branży spotkań. W ramach Viventum działają obecnie trzy brandy: Viventum Incentive Travel, Viventum Events oraz Viventum DMC Poland. Firma świadczy pełen zakres usług związanych z organizacją spotkań, wydarzeń specjalnych, konferencji, kongresów, programów oraz wyjazdów nagrodowych i integracyjnych, ale przez wyspecjalizowane w każdej z tych dziedzin zespoły.

Takie pośrednictwo to dobry pomysł dla obu stron – agencje zyskują klientów, a przedsiębiorcy nie tracą czasu, a co ważniejsze unikają niepotrzebnego stresu.