Europejska Stolica Kultury to europejskie miasto wybrane przez UE, które w ciągu jednego roku będzie miało okazję zaprezentować życie
kulturalne miasta, a przez to także promować cały region i państwo.

Wrocław Eur

Przez najbliższe 12 miesięcy to właśnie Wrocław będzie przedstawiał swoje dziedzictwo historyczne. Odbędą się tu liczne koncerty, festiwale, pokazy, a także konferencje, które przyciągną turystów z Polski i z zagranicy. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się wiele obiektów, w których można zorganizować konferencję na europejskim poziomie.

Hotel Europeum *** znajduje się w samym centrum Wrocławia, dzięki czemu łatwo jest do niego dotrzeć dowolnym środkiem transportu. Dogodna lokalizacja jest dużym atutem Europeum zarówno dla klientów biznesowych jak i turystów. W Hotelu znajduje się nowoczesne i profesjonalne centrum konferencyjne, w którego skład wchodzą 4 przestronne, klimatyzowane i bogato wyposażone sale o łącznej powierzchni 180 mkw.. Kolejnym atutem Europeum są najwyższej jakości pokoje urządzone prosto i ze smakiem oraz hotelowa restauracja Brasserie 27. Serwuje ona najlepsze dania kuchni międzynarodowej i z całą pewnością zadowoli nawet najbardziej wyszukane gusta Gości.

hotel eutopeum wrocław konferencje
Hotel Europeum ***

Hotel Śląsk *** ulokowany został w sercu Wrocławia lecz mimo to znajduje się w cichej dzielnicy, co pozwala na komfortowy wypoczynek. Wśród nieszablonowych usług oferowanych przez ten właśnie Hotel znajdują się m.in. transport z i do takich miejsc jak: Lotnisko, Stacja PKP i PKS, Wrocławski Rynek, Stadion Miejski czy Hala Ludowa. Kolejną wyjątkową atrakcją jest ,,łaźnia starosłowiańska” czyli wyjątkowo urocze miejsce do zrelaksowania się utrzymane w klimacie słowiańskiej wioski. Dla klientów biznesowych przygotowano 6 innowacyjnych sal zdolnych pomieścić od kilkunastu do ponad 300 osób. Kameralne spotkania biznesowe mogą również odbywać się w hotelowej restauracji- eleganckim i nowoczesnym miejscu serwującym Gościom dania kuchni Fusion- połączenie rodzimych przysmaków ze smakami kuchni międzynarodowej.

Hotel Śląsk***
Hotel Śląsk ***

Hotel Duet ***, ulokowany przy ul. Świętego Mikołaja 47 jest szczególnie atrakcyjnym miejscem dla osób chcących zwiedzać Wrocław. Duet mieści się jedyne 300m od przepięknego Rynku. Hotel jest wyjątkowym połączeniem nowoczesności oraz wygody, gdzie eleganckie wnętrza oraz niezapomniany widok z hotelowych pokoi pozwolą na wypoczynek najwyższej jakości. Restauracja serwuje różnorodne dania, których wyjątkowa forma podania cieszy oczy paletą barw. Nowoczesna i gustowna sala konferencyjna wyposażona została w niezbędny sprzęt, który pozwala na profesjonalny przebieg każdego spotkania. Bardziej kameralny Business Room pozwala na spotkania w mniejszym gronie. Dzięki kameralnemu charakterowi Hotelu, obsługa jest w stanie traktować każdego Gościa indywidualnie.

Hotel Duet***
Hotel Duet ***

Hotel Patio *** łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, hotel mieści się bowiem w dwóch uroczych kamienicach w pobliżu wrocławskiego Rynku. Połączenie XIX-wiecznych fasad z innowacyjnymi wnętrzami stanowi niekonwencjonalne lecz wygodne rozwiązanie. 50 przytulnych i eleganckich pokoi przygotowanych zostało zarówno do odpoczynku, jak i do pracy. Dla klientów biznesowych przygotowane zostały 3 nowoczesne sale konferencyjne. Dwie z nich mogą pomieścić do 60 osób, jedna- kameralna- stworzona została specjalnie na mniejsze spotkania do 10 osób. Restauracja Patio uchodzi za jedną z najlepszych w mieście i jako jedna z niewielu serwuje dania bezglutenowe, co jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na celiakię.

Hotel Patio ***
Hotel Patio ***

Hala Stulecia- czyli kultowy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia. W 2006 roku został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co tylko dodało mu prestiżu. Obecnie Hala gości co roku ogromną ilość imprez, w tym również tych międzynarodowych. Wrocławskie Centrum Kongresowe oferuje klientom biznesowym 7 różnorodnych sal. Najmniejsza z nich może pomieścić ok. 10 osób, zaś największa nawet około 1000. Dużym ułatwieniem dla organizatorów eventów jest fakt, że Centrum posiada nową i świetnie przygotowaną bezę gastronomiczną, dzięki której nie muszą się oni martwić o catering. Dodatkowym atutem jest całodobowy parking podziemny, dzięki któremu Goście nie muszą się martwić, gdzie pozostawić swój samochód.

Hala Stulecia
Hala Stulecia

Zapraszamy na konferencję do Wrocławia!