Konferencyjny rozkład jazdy

Jesień zapowiada się pracowicie. To właśnie w tym czasie odbywa się najwięcej branżowych spotkań i biznesowych eventów. Co prawda lato w pełni, ale już teraz warto zaplanować udział w konferencjach i targach na nadchodzące miesiące. Oto najciekawsze wydarzenia dla właścicieli hoteli i przedstawicieli branży MICE.

uthbrwvefcdxas

Invest Hotel, 21-24 września

111

Targi Wyposażenia Hoteli z hukiem rozpoczną targową jesień i z pewnością zainteresują wielu właścicieli oraz zarządców hoteli. Impreza organizowana na słynnych Targach Poznańskich będzie bowiem idealną okazją do zapoznania się z ofertą wyposażenia wnętrz, w tym restauracji, barów, pokoi i sal konferencyjnych. Goście wśród ekspozycji znajdą m.in. akcesoria gastronomiczne, środki czystości, materiały budowlane oraz elementy architektury ogrodowej.

Imprezie towarzyszyć będą odbywające się równolegle Targi Gastronomii Polagra Gastro, które także skierowane będą do właścicieli hoteli, a także szefów kuchni i firm cateringowych.

Targi Dziedzictwo, 7-9 października

Wydawać by się mogło, że Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków nie wiele mają wspólnego z hotelarstwem. A jednak. Trzecia edycja tej branżowej imprezy skierowana jest bowiem nie tylko do pasjonatów historii i pracowników muzeów. Obecnie coraz więcej dawnych dworków, zamków i pałaców zostaje zaaranżowane na miejsce profesjonalnych konferencji i wypoczynku. Wystarczy wskazać tu chociażby na słynny Zamek Ryn, Pałac Prymasowski czy Dwór Carski w Spale by zrozumieć uczestnictwo hotelarzy w targach.

Impreza poruszy ważne kwestie związane z utrzymaniem i renowacją zabytkowych miejsc. Będzie także idealną okazją do zacieśnienie współpracy pomiędzy podmiotami produkującymi i dystrybuującymi sprzęt oraz usługi specjalistyczne, a konserwatorami zabytków i ich administratorami. A to wszystko już w październiku w centrum targowych MT Polska w Warszawie.

Tourism & Events Expo, 8-9 października

tourism and events expoDwudniowa podróż po Europie – tak to możliwe. Podczas Targów Tourism and Events Expo będzie można bowiem poznać bogatą ofertę turystyczną takich państw jak Dania, Niemczy czy Norwegia. A to wszystko we wnętrzach Expo Areny w malowniczej Ostródzie.

Mazurskie targi kryją w sobie wiele ciekawostek. Interesująca jest nawet ich nazwa. Impreza w bezpośredni sposób nawiązująca do największych światowych eventów (jak chociażby Targi IBTM w Barcelonie) swój tytuł wykreowała inspirując się ekskluzywnym pociągiem sprzed 60 lat, który łączył kraje Trans-Europ-Express ( w skrócie TEE).

Targi zgromadzą ponad 100 wystawców, wśród których znajdą się hotele konferencyjne, centra kongresowe, a także kraje, miasta i regiony. Będzie to więc idealna okazja do promocji polskich obiektów, a także samej Warmii i Mazur jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Więcej szczegółów na temat wydarzenia na naszej stronie.

Targi WorldHotel, 13 październikaindeksTo impreza o tematyce bardzo zbliżonej do InvestHotel. Tym razem będzie to jednak event dla warszawiaków. Październikowe wydarzenie organizowane na terenie Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska przy ulicy Marsa w Warszawie umożliwi poznanie oferty i ewentualny zakup produktów oraz usług wyposażenia hoteli. Na kolorowych i bogatych ekspozycjach znajdzie się wszystko – od mebli po odzież dla pracowników czy wyposażenie sal konferencyjnych, restauracji i barów. Łącznie będzie to aż 7 grup produktowych podzielonych tematycznie.

Targi WorldHotel stwarzają możliwość zaprezentowania oferty szerokiemu gronu branżowych klientów. Podczas trzech dni wydarzenia wystawcy mają okazję nawiązywać nowe kontakty handlowe, prezentować nowości oraz bezpośrednio sprzedawać swoje produkty. W programie targów znajduje się wiele szkoleń, warsztatów, konferencji i innych spotkań, dzięki którym można nie tylko zdobyć cenną wiedzę, ale również podnieść kwalifikacje zawodowe – czytamy na oficjalnej stornie wydarzenia.

Tour Salon, 17 października

2345

17 października znów wracamy do stolicy wielkopolski by dowiedzieć się więcej o branży turystycznej. To wydarzenie z pewnością zainteresuje hotelarzy, a także przedstawicieli biur podróży, organizatorów eventów i przedstawicieli branży MICE.

Sama impreza reklamuje się, powołując na silną pozycję i niesłabnąca popularność. Nie można się jednak temu dziwić, gdyż w tym roku czeka nas już 26 edycja.

Targi będą okazją do prezentacji swej oferty szerokiej publiczności, spotkania znanych gwiazd i ekspertów jak chociażby Martyna Wojciechowska oraz komunikacji i wymiany doświadczeń. Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon towarzyszyć będzie również szereg ciekawych inicjatyw: Blog Meeting oraz gala przyznania Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Event Biznes, 27 października

Konferencja o konferencji. Bo Event Biznes to rzeczowe spotkanie na temat tego jak skutecznie zaplanować i przeprowadzić branżowy event.

Na spotkaniu nie może zatem zabraknąć hotelarzy posiadających sale szkoleniowe, którzy pragną lepiej zrozumieć potrzeby swych gości, ale także samych właścicieli firm, pracowników działu marketingu i organizatorów spotkań z branży MICE. Podczas wydarzenia w hali EXPO XXI w Warszawie uczestnicy poznają tajniki nowoczesnych form promocji, a także korzyści sprzedażowe i wizerunkowe płynące z event marketingu.

Poza tym EB stworzy szansę udziału w prelekcjach ze znanymi na całym świecie ekspertami jak chociażby Colja M. Dams, CEO, VOK DAMS Agency for Events and Live-Marketing, Natalia Hatalska czy Paweł Tkaczyk. A to wszystko w czterech, inspirujących blokach tematycznych: Zaangażowanie, emocje, doświadczenie/ Skuteczność, mierzalność, budowanie zasięgu/ Event jako skuteczne narzędzie – case study eventów/ Inspiracje, przyszłość, nowe technologie.

TT Warsaw, 26 listopadaLogo-tt-warsawMiędzynarodowe Targi Turystyczne to kolejne przedsięwzięcie organizowane na terenie MT Targi Polska w Warszawie. Impreza przede wszystkim umożliwi nawiązywanie cennych relacji biznesowych pomiędzy polską, a zagraniczną branżą turystyczną.

Wystawcami będą tu m.in. touroperatorzy, właściciele hoteli konferencyjno-wypoczynkowych oraz portale rezerwacyjne. Odbiorcy natomiast podzieleni będą na dwie grupy – osoby indywidualne planujące urlop czy dłuższą podróż, a także odbiorcy branżowi. To właśnie dla nich przeznaczony zostanie cały pierwszy dzień targów (26 listopada).

Integralną częścią całego trzydniowego przedsięwzięcia będzie również konkurs Tech. Travel Award, podczas którego MT Targi Polska we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną nagrodzą innowacyjne rozwiązania dla turystyki.

Forum Profit Hotel, 2 grudnia

fa9377_2b8aac6349bf48658ec5af87eddd230e.jpg_srb_p_796_531_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srb

A to już zimowe wydarzenie, którego jednak zdecydowane nie mogło zabraknąć na naszej liście. Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel to bowiem przedsięwzięcie o którym każdy hotelarz powinien pamiętać.

W tym roku impreza, standardowo przyciągnie wielu przedstawicieli obiektów wypoczynkowo-konferencyjnych. Jeżeli wcześniej ktoś nie brał udziału dobrą zachętą może być fakt iż tegoroczna edycja będzie jubileuszową, bo już dziesiąta i z tej okazji czekać będzie wiele niespodzianek.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest BROG Marketing, wydawca takich pism jak Świat Hoteli czy Nowości Gastronomiczne oraz serwisu horecanet.pl

W debacie, jak co roku, wezmą udział prezesi i członkowie zarządów sieci hotelarskich mający kluczowe znaczenie dla kształtu całego rynku, właściciele hoteli i obiektów niezależnych, analitycy oraz wybitni eksperci. Już po raz czwarty Jury złożone z prelegentów i panelistów wyłoni także laureatów poszczególnych kategorii Profit Hotel Awards – konkursu dla najlepszych obiektów w Polsce.

W 2014 roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w konferencji Profit Hotel przyznaję, że to była właściwa decyzja. Sposób organizacji, program oraz ciekawa formuła konferencji zdecydowanie pomagają w zawieraniu nowych relacji biznesowych oraz wprowadzają odpowiednią atmosferę organizowanych spotkań – powiedział Rafał Szczechura, Marketing Director Central & Eastern Europe, SIX Payment Services (Europe)