Prowadzenie hotelu to nie lada wyzwanie. Dbanie o klientów, pozytywną opinie wśród odwiedzających i nienaganne warunki są po prostu ciężką, aczkolwiek niezwykle satysfakcjonującą pracą. Wiedzą o tym najlepiej właściciele najbardziej prestiżowych, lubianych i najczyściej odwiedzanych obiektów wypoczynkowo-konferencyjnych. Z myślą o nich i w celu ukoronowania ich ciężkiej pracy po raz kolejny serwis HRS.pl we współpracy z portalem Wirtualna Polska oraz magazynem Forbes zorganizował prestiżowy plebiscyt Hotel Roku 2015. Kto zasłużył na wyróżnienie tym razem?

fot. AKPA

Plebiscyt Hotel Roku to niezwykle ciekawa i jak się okazuje, także przydatna inicjatywa. Z roku na rok rośnie bowiem liczba gości – zarówno turystów jak i grup zorganizowanych i gości biznesowych. Osoby te najczęściej są wymagające, wiedzą czego szukają i czego oczkują od hotelu. Hotel Roku wyłaniający najlepsze miejsca na wypoczynek może być więc dla nich cenną wskazówką i pomocą przy wyborze najlepszej oferty.

Plebiscyt stworzony przez najbardziej popularny portal rezerwacyjny – HRS.pl decyzje oddaje w ręce gości. To oni bowiem głosują w konkursie na najlepsze ich zdaniem obiekty w aż 9 odrębnych kategoriach. W tym roku do zaszczytnego tytułu nominowano aż 108 hoteli niezależnych i sieciowych, a więc konkurencja była ogromna. Zupełną nowością okazało się dodatkowo stworzenie dwóch nowych kategorii – Business Tariff, do której nominowane zostały najlepsze hotele oferujące klientom firmowym specjalne rabaty Business Tariff oraz HRS DEALS, w której o miano najlepszego hotelu rywalizowały hotele oferujące pokoje w promocji HRS DEALS.

Rozdanie nagród w plebiscycie „Hotel roku” stało się okazją do spotkania zarówno właścicieli hoteli niezależnych, dyrektorów i prezesów sieci hotelowych jak i ich klientów – travel managerów reprezentujących wielkie korporacje, prezesów największych TMC’s oraz reprezentantów systemów GDS – wyjaśnił Artur Lisowski, Dyrektor Marketingu HRS Polska i pomysłodawca plebiscytu.

And the winner is…

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Były pyszne przekąski, świetna muzyka i ciekawe atrakcje. Jednak to na ten jeden moment uczestnicy uroczystej gali czekali najbardziej. Ogłoszenie wyników dla wielu obiektów okazało się niezwykle szczęśliwe. Wyjątkową radość okazać mogli przedstawiciele Rezydencja Luxury Hotel**** w Piekarach Śląskich, gdyż to właśnie ten obiekt zyskał tak bardzo pożądany tytuł Hotelu Roku 2015. On także stanął na podium odbierając nagrodę w kategorii Business jako hotel niezależny obok sieciowego ibis Styles w Wałbrzychu.

fot. AKPA

Cała lista zwycięzców prezentowała się następująco:

HOTEL ROKU 2015:

Rezydencja Luxury Hotel****, Piekary Śląskie

Kategoria Biznes:

Hotel niezależny: Rezydencja Luxury Hotel****, Piekary Śląskie

Hotel sieciowy: ibis Styles, Wałbrzych

Kategoria Business Tariff:

Hotel niezależny: Hotel Arkas, Prószków
Hotel sieciowy: Hotel Focus, Łódź

Hotele ekonomiczne:

Hotel niezależny: Hotel Zawisza, Bydgoszcz

Hotel sieciowy: Boutique Hotel’s Solo, Wrocław

Hotele z oferty HRS DEALS:

Hanza Pałac Rulewo, Warlubie (Hotel Roku 2013)

Hotele luksusowe i design:

Hotel niezależny: City Solei Boutique Hotel, Poznań
Hotel sieciowy: Andel’s, Łódź

Hotele MICE:

Hotel niezależny: Hotel Rzeszów, Rzeszów
Hotel sieciowy: Hilton Garden Inn, Kraków

Najlepszy serwis hotelowy:

Hotel niezależny: Podewils Old Town, Gdańsk

Hotel sieciowy: Boutique Hotel’s, Bytom

Kategoria Premiera:

Boulevard, Ustronie Morskie

Zamki i pałace:

Pałac Alexandrów Wrocław Airport