Mówi się, że nie warto przepłacać. To samo dotyczy noclegu podczas urlopów i wypoczynku. Hotele wielu miast przyciągając turystów z całego świata pozwala sobie na wprowadzanie wyjątkowo wysokich stawek za nocleg wiedząc, że turystów taka kwota i tak nie odstraszy. A jak jest w Warszawie? Jak się okazuje, cena za nocleg w obiektach w tym mieście należy do najniższych na całym świecie.

Zdobycie takiej wiedzy umożliwił raport Hotel Price Radar przygotowany przez HRS.pl, operatora ogólnoświatowego systemu rezerwacji hotelowych. Raport ten w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego na 250 tys. obiektów, prezentował spadek lub wzrost cen za nocleg w pokoju dwuosobowym w 2014 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyniki były bardzo ciekawe, a niekiedy wręcz zaskakujące. Przykładem może być chociażby Bangkok gdzie cena za nocleg spadła aż o 23 procent lub San Francisco, gdzie z kolei ceny wzrosły o ponad 17 procent.

A jak na tle innych państw wypadła Polska? Okazuje się, że nasz kraj proponuje ceny najniższe w Europie. Na wyróżnienie zasłużyła Warszawa gdzie w porównaniu z innymi dużymi metropoliami nocleg kosztował o wiele mniej bo średnio jedyne 72 euro. Nie oznacza to jednak, że Warszawskie hotele są najtańsze. Wręcz przeciwnie. W innym polskich miastach można skorzystać z tańszych noclegów, a przykładem może być chociażby Kraków czy Gdańsk. Najtaniej jest natomiast w Toruniu i Łodzi.

Nocleg w warszawskich hotelach należy do jendego z najtańszych na świecie
Nocleg w warszawskich hotelach należy do jednego z najtańszych na świecie

Takie wyniki to zdecydowanie dobra wiadomość dla polskich obiektów konferencyjno-wypoczynkowych. Raport pokazuje bowiem, że wypoczynek w Polsce nie wymaga nakładu dużych kosztów, a przecież jest ona warta obejrzenia. Polska oferuje bowiem wiele atrakcji, pięknych zabytków i malownicze krajobrazy. Taka oferta w połączeniu z tanim noclegiem w hotelach o standardzie nie odbiegającym od innych europejskich obiektów może być haczykiem na nowych turystów i przyciągnąć wielu zainteresowanych noclegiem gości.