Najwyższy hotel świata powstanie w 2014 roku

Ludzkie pragnienie sięgnięcia nieba nie wygasło z chwilą upadku Wieży Babel. Na naszym globie wciąż powstają sięgające chmur budowle. Najwyższy hotel na świecie stanie w 2014 roku w Szanghaju. Obiekt będzie znajdował się na kilku najwyższych piętrach wieżowca Shanghai Tower J-Hotel. W przedsięwzięcie zainwstuje spółka Shanghai Jin Jiang International Hotels Group.

Inwestor z Szanghaju posiada lub zarządza w sumie ok. 460 hotelami. Obecnie trwa budowa najwyższego z nich, oraz najwyższego na świecie hotelu. Sam hotel zajmie piętra od 84 do 110 w budynku o nazwie Shanghai Tower. Ostatnie, 110 piętro hotelu, będzie znajdowało się na wysokości 574,5 metra. Wieżowiec ma mieć w sumie 121 pięter i 632 metry, a te liczby pozwolą mu stać się drugim najwyższym budynkiem na świecie.

Teraz miano najwyższego hotelu nosi również znajdujący się w Szanghaju budynek World Financial Center. W nim mieści się hotel Park Hyatt. Jednak  258-pokojowy J-Hotel musi pobić rekord kolosa, dlatego sam hotel zostanie umiejscowiony wyżej niż w Word Financial Center.

Najwyższym budynkiem świata jest otwarty na początku tego roku drapacz chmur Burj Khalifa w Dubaju. Ma on 828 metrów wysokości.

6 thoughts on “Najwyższy hotel świata powstanie w 2014 roku”

  1. Cześć, wpadłem na ten blog kiedy poszukiwałem materiałów na własny portal o architekturze.
    Odnalazłem tu sporą porcję inspiracji.

  2. Słuszne rozwiązanie dla takiego miasta jakim jest Shanghai. Skoro nie ma miejsca na parterową zabudowę to trzeba piąć się w górę. Mam nadzieję, że projekt nowego wieżowca będzie równie interesujący co budynek World Financial Center.

Leave a Comment