Organizatorzy dwoją się i troją aby ich wydarzenie było w pełni udane. A obiekty oferujące wynajem sali na wydarzenie jeszcze bardziej. W końcu liczba miejsc szkoleniowych stale rośnie, a każdemu zależy na wyróżnieniu się z tłumu. Jak to zrobić? Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w obiekt wyjątkowy, unikatowy, inny niż wszystkie taki jak kino, statek czy stara fabryka. Podobnych przykładów jest w Polsce coraz więcej.

1

Konferencja w eleganckiej, nowoczesnej sali to z pewnością sprawdzony sposób na sukces. Minimalistyczny desing, stylowe meble, nowoczesny sprzęt i widok na panoramę miasta. Taki schemat na tyle utarł się w głowach szkoleniowców, że z reguły nie zastanawiając się nad alternatywą wybierają sprawdzone miejsca. A alternatyw jest wiele. Kto powiedział, że spotkanie biznesowe musi być zawsze klasyczne i standardowe.

I nie o stare gospody, małe hoteliki czy góralskie chaty chodzi. Ten temat już był poruszany na blogu. Tym razem chodzi o zupełnie nowatorskie, oryginalne i intrygujące miejsca z funkcją organizacji konferencji. Oto kilka przykładów:

Best Western Premier Katajanokka, Helsinki

Fiński obiekt należący do międzynarodowego giganta od wielu lat wzbudza wiele skrajnych emocji. Miejsce to zaaranżowane zostało bowiem na hotel we wnętrzach dawnego więzienia. Pomieszczenia, które dawniej pełniły rolę cel dziś są eleganckimi pokojami gościnnymi. Jednych oburza innych zachwyca. Ale jedno jest pewne. Nie można przejść wobec niego obojętnie. Konferencja w takim hotelu z pewnością stanowiła by zatem ciekawą alternatywę i pozostała w pamięci uczestników na długo.

Browar Sulewski, Hrubieszów

zdjecie_obiektu_DSC01021

Zlokalizowany w Hrubieszowie zabytkowy kompleks zdecydowanie rozkocha w sobie miłośników złotego trunku. W murach ponad 110 letniego budynku mieści się bowiem hotel, ale także miejsce tradycyjnego warzenia wysokiej jakości piw. Idealny sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym.

zdjecie_uslug_nalewaki

Co więcej, tak jak poprzednik posiada on bogatą historię. Początkowo znajdowało się tam kasyno wojskowe, które pamięta wiele hucznych przyjęć i eventów.

Obecnie Browar Sulewski to eleganckie pokoje, stylowa sala bankietowo-konferencyjna, restauracja i oczywiście sam browar.

Afrykarium, Wrocław

zdjecie_sala1_sala1024

Przenosząc się na południe kraju docieramy do Wrocławia. A tam, na gości biznesowych czeka słynne Afrykarium. Obiekt dedykowany jest nie tylko turystom i w swoich wnętrzach posiada także zaplecze konferencyjne – złożone z dwóch sal dla nawet 170 osób.

zdjecie_pokoju_10tanganika

Jego główną atrakcją jest jednak sama ekspozycja, a więc różnorodne ekosystemy środowiska wodnego Afryki. Jak można przeczytać na stronie obiektu: Główną myślą i zasadą przewodnią twórców projektu była impresja, czyli wtopienie zwiedzającego w naturalne środowisko każdego z prezentowanych ekosystemów, stworzenie maksymalnej iluzji obcowania z naturą.

Kto nie boi się wody i jest gotów zanurkować w morzu pomysłów z pewnością będzie zadowolony z oferty wrocławskiego Afrykarium. Niebieskie akweny rodem z Czarnego Lądu z pewnością zainspirują do owocnej pracy, a konferencja zakończy się sukcesem.

Odra Queen & Peene Queen, Szczecin

zdjecie_obiektu_285250

Pozostając w temacie wody nie sposób zapomnieć o statkach. Konferencja nie musi odbywać się bowiem na stałym lądzie by organizator czuł, że ma grunt pod nogami. Event połączony z rejsem to dwa w jednym – praca i rozrywka. Goście podczas narad mogą podziwiać nadodrzańskie krajobrazy, a wieczorem, zorganizować uroczysty bankiet pod gwiazdami.

Dwa wycieczkowce – Odra i Peene Queen dzięki doświadczeniu sprawią, że spotkanie nabierze wiatru w żagle.

Podobnych przykładów nie brakuje. Inne ciekawe miejsca to bowiem także filharmonia (Filharmonia Koszalińska), kino (sieć obiektów Multikino), stadion piłkarski (Stadion Narodowy w Warszawie), zamek (Zamek Ryn) czy basen (Termy Maltańskie). Jest tyle pomysłów i tyle do odkrycia. Na co więc czekać? Inspirujące miejsca konferencyjne już czekają.