Myśląc „event biznesowy” możemy wyobrażać sobie zorganizowane w wystawnej przestrzeni prezentacje z szerokim audytorium, konferansjerem przemawiającym na rozłożystej scenie i mnogością efektów wizualnych na obszernych ekranach wyświetlających kalejdoskop najpiękniejszych zdjęć produktów danej marki. Nie musi to być jednak wizja do końca trafiona. Nieraz spotkania angażujące przedsiębiorców i współpracowników wymagają właśnie okoliczności odwrotnych – kameralnych, sprzyjających otwartości dyskusji, aktywizacji uczestników oraz skupieniu na pracy. A sale konferencyjne Poznań stwarzają właśnie takie warunki – wystarczy spojrzeć w odpowiednim kierunku, aby trafić na te najlepsze. Jeżeli zatem macie w planach szkolenie czy warsztaty w stolicy Wielkopolski, dobrze trafiliście, bowiem z chęcią wspomożemy Was w poszukiwaniach, wskazując naszych faworytów.

IBB ANDERSIA HOTEL****

Naszym pierwszym przystankiem w podróży ku funkcjonalnemu miejscu będzie IBB ANDERSIA HOTEL ****. Wśród 10 tutejszych sal odnajdziemy modułowe Sale Majorka C i D, zlokalizowane w kilkunastopiętrowym budynku w centrum miasta, skąd bez problemu można dostać się na Stare Miasto, dworzec czy Targi Poznańskie. Sale, poza dostępnością multimedialnego zaplecza, charakteryzuje nowoczesna, a zarazem przytulna stylistyka stawiająca na dominację beżu i eleganckiego drewna. Atut stanowi tu możliwość zorganizowania drobnej oprawy cateringowej, mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, co sprzyjają zachowaniu energii w trakcie dłuższych posiedzeń.

Młyńska 12

Sala Bankietowa będzie z kolei dobrą propozycją dla amatorów odrestaurowanych wnętrz, w które tchnięto drugie życie. Jest ona dostępna pod adresem ulicy Młyńskiej 12, w pięknie utrzymanej kamienicy z końca XIX wieku. Dziś kamienica jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, biznesowych i artystycznych na terenie Poznania za sprawą 4 poziomów z bogatą strefą eventową oraz jedynego w swoim rodzaju dziedzińca, na który wyjść można właśnie prosto z Sali Bankietowej. Niech nikogo nie zmyli nazwa, gdyż zorganizujemy tu nie tylko wdzięczne przyjęcie, ale przede wszystkim sukcesywne wydarzenie biznesowe!

Don Prestige Residence

Spotkanie kameralne, ale w prestiżowej tonacji? To w Don Prestige Residence na Świętym Marcinie! Obiekt oferuje przybyłym 4 sale konferencyjne, w tym Salę C przystosowaną dla 10, 15 bądź 20 osób – zależnie od ustawienia. Przestrzeń to klasyka w najczystszym wydaniu, gdyż nawet jej kolorystyka sprowadza się wyłącznie do zawsze modnej czerni i bieli. Mimo położenia w ścisłym centrum, zmotoryzowani goście nie muszą martwić się o miejsce postoju – w podziemiach zorganizowano bowiem parking.

Centrum szkoleniowo-konferencyjne KOCHTEX

Jeżeli mieszkacie lub często bywacie w Poznaniu, to z pewnością kojarzycie elegancki, częściowo asymetryczny biurowiec naprzeciwko Dworca Głównego. W nim właśnie mieści się nasza kolejna propozycja, czyli centrum KOCHTEX, w którym znajdziemy aż 4 sale odpowiednie dla kameralnych spotkań – Bursztynową, Rubinową, Diamentową i Kryształową. W przypadku ośrodków biznesowych nieczęsto spotykanym atutem jest możliwość skorzystania z zaplecza noclegowego – ten obiekt daje jednak taką możliwość, współpracując z apartamentami nieopodal Cytadeli. Co więcej, powołując się na serwis MojeKonferencje.pl możemy liczyć na atrakcyjne rabaty przy wynajmie sali!

Concordia Design

Jeśli nie centrum konferencyjne to może przestrzeń eventowa zaaranżowana w niestandardowej lokalizacji? Concordia Design to prawdziwa ostoja kreatywności i świeżego powiewu, położona w odrestaurowanej Starej Drukarni z XIX-tego wieku. Dzięki zastosowaniu modułowych, dźwiękoszczelnych ścian tutejszy metraż konferencyjny podlega podziałowi na mniejsze segmenty dla grup do 35 osób, uwzględniając nasze kameralne zamierzenia. Obiekt działa zgodnie z ideą event design, zapewniając najemcom nie tylko powierzchnię, ale służąc też własnym doświadczeniem w trakcie realizacji naszych przedsięwzięć. Jedynym w swoim rodzaju walorem jest Creative Room – przestrzeń pobudzająca zmysły i pomysłowość.

Ilonn Hotel

Oddalmy się nieco od samego centrum i przejdźmy na ulicę Szarych Szeregów, do 4-gwiazdkowego Ilonn Hotelu. Specjalna Sala VIP powstała tu z myślą o spotkaniach wymagających komfortowych warunków w gronie najbliższych współpracowników – elegancka, nowoczesna i nastrojowa. Planując wielogodzinne posiedzenie nie musimy obawiać się o wygodę, gdyż klasyczne krzesła zastąpiono tu kompletem siedzeń w fotelowym stylu. Po spotkaniu możemy natomiast rozprostować kości i rozciągnąć zastane mięśnie na hotelowej siłowni. Aktywność fizyczna niekoniecznie nam odpowiada? Więc może relaksujące Studio Sauny bardziej trafi w nasz gust?

Hotel Royal

Hotel Royal, czyli biznes z królewskim tłem. Sala konferencyjna LOFT to perełka tutejszych butikowych przestrzeni. Jej niewątpliwy atut stanowi usytuowanie od strony dziedzińca, dzięki czemu miejski zgiełk nam niestraszny – a jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że obiekt położony jest w sercu Poznania, praktycznie naprzeciwko Zamku Cesarskiego. Nie musimy jednak wyglądać na zewnątrz, aby dostrzec aranżację godną monarchy, bo taka czeka nas już w samym hotelu.

Novotel & ibis Poznań Centrum

W sąsiedztwie znanego w Poznaniu Starego Browaru leży kolejny punkt na naszej liście najlepszych – Novotel & ibis Poznań Centrum. Jeżeli pomieszczenia z dominacją ciemnych barw niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie w czasie pracy, idealną odpowiedzią będą tutejsze sale Oslo i Dublin. Jasna kolorystyka i dostęp do naturalnego światła wizualnie rozszerzają ich metraż, zaś multimedialna oprawa zapewnia warunki godne mistrzowskiej realizacji eventów. Bo kto powiedział, że skromniejsze grono ma liczyć na mniej?

Traffic Hotel

Na finiszu naszej wędrówki przez Poznań zatrzymujemy się w Traffic Hotel, czyli punkcie stworzonym z myślą o biznesowych grupach od 10 do 20 członków. 2 dostępne sale nie rażą nas zbędnymi dodatkami, a zachęcają stylową prostotą i swobodą aranżacji miejsc. Do odwiedzenia Traffic Hotel – również w ramach dłuższego pobytu – mogą przekonać nas atuty w postaci strefy wypoczynkowej, kącika prasowego czy rzadko spotykanej kuchni samoobsługowej.

Powoli dotarliśmy do końca naszej listy. Prawdopodobnie część z zaprezentowanych obiektów jest niektórym z Was znana – są to bowiem miejsca prestiżowe i okryte dobrą sławą również poza granicami samego Poznania. Wybór idealnego może nie być prosty, jednak – całe szczęście – mamy w czym przebierać.