Nowe technologie jako wsparcie inteligentnych specjalizacji – tak właśnie będzie brzmiał główny temat tegorocznego Kongresu Profesjonalistów IT. Wydarzenie odbędzie się w Rzeszowie już po raz trzeci.
W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 200 osób.

Wojciech MaternaKongres Profesjonalistów IT to najbardziej popularne w kraju spotkanie branżowe, podczas którego sprawdzeni dostawcy technologii informatycznych będą mieli okazję zetknąć się ze światem biznesu. Podstawowym celem organizatorów jest podnoszenie wiedzy i świadomości osób odpowiedzialnych za IT w firmach, instytucjach i w jednostkach samorządu terytorialnego.

Tak jak w poprzednich edycjach, swoimi doświadczeniami podzielą się wybitni praktycy z branży teleinformatycznej oraz znawcy nowych technologii. Wśród prelegentów znajdzie się między innymi Norbert Pisz, prezes firmy Risenbit, twórca Face Controllera. Jest to oprogramowanie oparte na sensorze Kinexr, które pozwala sterować komputerem tylko za pomocą mimiki twarzy. Prezes opowie o możliwościach sensora i o jego innowacyjnych zastosowaniach.

Pojawi się także menedżer ds. rozwoju Michał Szawuła oraz Krzysztof załęski, kierownik działu rozwoju oprogramowania. Obaj panowie z firmy itWorks opowiedzą o ciągle zmieniających się wymaganiach biznesu. Założyciel i prezes PrimeBit Studio Michał Ręczkowski opowie o skutecznym wdrażaniu innowacyjnych produktów na podstawie austriackich doświadczeń.

Tegoroczny Kongres podzielony został na trzy równoległe sesje tematyczne. Pierwszy blok skupiony będzie na nowoczesnych technologiach medycznych. Piotr Skup ze spółki medium przedstawi słuchaczom zagadnienie wykorzystania nowoczesnych technologii w szpitalach.IIKPITc

Blok drugi dotyczył będzie zastosowaniu ICT dla innowacyjnych społeczności. Rafał Cencora i Piotr Bereziewicz z Theappcreate o powiedzą o aplikacjach mobilnych dla biznesu. Współwłaściciel Spotlike Maciej Trojniar przybliży zastosowanie Wi-Fi jako narzędzia marketingu i analizy.

Blok trzeci poświęcony będzie inteligentnym systemom zarządzania. Robert Sitarz, specjalista ds. Badań i rozwoju w TOP S.A. Wyłoży uczestnikom spotkania możliwości wykorzystania matematyki w biznesie. Janusz Lipski, dyrektor kontrolingu z Zakładów Magnezytowych „Ropczyce”, przedstawi studium przypadku na temat Business System Intelligence.

Ekspert ds. Public relations Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z. o.o., zaprezentuje działanie wirtualnego biura prasowego Newslink –  inteligentnego narzędzia służącego do komunikacji firmy z mediami.

Konferencja odbędzie się 22 października. Organizatorem imrpezy jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej.