Osobowość Roku MICE Poland cieszy się ogromnym zainteresowaniem całej branży spotkań w Polsce i z roku na rok zyskuje na prestiżu i popularności. W tym roku członkowie Kapituły ponownie wybrali cztery osoby spośród 40 finalistów, którzy ich zdaniem zasłużyli na tytuł Osobowości Roku MICE POLAND 2015.

W ostatnich miesiącach 2015 roku, czytelnicy MICE Poland zgłaszali do konkursu osoby, które wykazują się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem i realnie wpływają na na kształt branży spotkań w Polsce. 40 osób, które otrzymały największą liczbę zgłoszeń, trafiły do grona finalistów najbardziej prestiżowego konkursu branży MICE w kraju. Kapituła wybrała laureatów w czterech kategoriach: Zleceniodawca, Organizator, Menadżer Obiektu oraz Podwykonawca Roku.

Zleceniodawca Roku 2015

Zleceniodawca roku 2015
Ewelina Sobolewska, marketing/event meneger, mBank


Tytuł zleceniodawcy roku 2015 przypadł Ewelinie Sobolewskiej odpowiedzialnej za marketing kierowany do klientów indywidualnych i organizację spotkań i eventów w mBanku. Jest absolwentką marketingu i zarządzania na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz studiów CIM Accredited Study Centre (Professional Diploma in Marketing). Poza pracą zawodową w mBanku, laureatka mocno angażuje się w życie polskiej branży MICE. Należy i aktywnie wspiera działania Stowarzyszenia Branży Eventowej (SBE) i jest członkiem rady programowej konferencji Event Biznes. Swój czas poświęca również działalności CSR wspierając lokalne społeczności i realizując akcje charytatywne w ramach mBanku.

Organizator Roku 2015

organizator roku 2015
Sebastian Oprządek, prezes zarządu, dyrektor obsługi klienta, El Padre

Organizatorem Roku 2015 został Sebastian Oprządek – prezes zarządu i dyrektor obsługi klienta El Padre. Z branżą marketingową związany jest od 1996 roku. Jest jednym z założycieli firmy eskadra, gdzie pełnił funkcje project menegera, marketing menegera, wiceprezesa zarządu i partnera. W latach 2005-2009 współzarządzał Grupą Komunikacyjną Eskadra. W poprzednim roku realizował takie projekty jak cykl działań promocyjnych, ambientowych i roadshow dla banku BGŻ BNP Parabis, czy kino plenerowe PGE Off Camera Cinema. Laureat jest członkiem zarządu i jednym z założycieli Klubu Agencji Eventowych działającego przy Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR, gdzie aktywnie działa na rzecz podnoszenia standardów polskiego rynku eventów.

Menadżer Obiektu Roku 2015

menadżer obiektu roku 2015
Piotr Lenczewski, dyrektor sprzedaży i marketingu, Skopje Marriott Hotel

Piotr Lenczewski, obecnie dyrektor sprzedaży i marketingu Skopje Marriott Hotel, do 31 grudnia 2015 roku zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży warszawskiego hotelu Warsaw Marriott Hotel. Z siecią Marriott związał się w 2013 roku rozpoczynając tym samym przygodę z warszawskim hotelem sieci. Zajmował się tam m.in. budowaniem długotrwałych relacji z klientami oraz opracowywaniem i realizacją planów i strategii sprzedażowych. Menadżer Obiektu Roku 2015 angażuje się w szkolenia przyszłych pracowników branży MICE i wykłada w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Angażuje się także w pomoc osobom potrzebującym – w ubiegłym roku był jednym z organizatorów biegu charytatywnego Warsaw Business Run. Pomagał w poszukiwaniu sponsorów i zachęcał znane osoby do wsparcia inicjatywy.

Podwykonawca Roku 2015

podwykonawca roku 2015
Wojciech Zbroja, prezes zarządu, Rent Design

Ostatni, ale nie mniej prestiżowy tytuł przypadł dla Wojciecha Zbroi, prezesa zarządu Rent Design, gdzie zarządza kilkudziesięcioosobowym zespołem pracowników, sprawuje nadzór nad ofertą, rozwojem i finansami firmy, a także buduje relacje biznesowe i zajmuje się projektowaniem produktów. Firma jest największą wypożyczalnią mebli w Polsce. W chwili obecnej w magazynach znajduje się 12 tys. mebli, które są w stanie obsłużyć nawet 1000 eventów rocznie, a sam Wojciech bierze nieraz udział w prawie 150 wydarzeniach miesięcznie. Wojciech Zbroja doskonale zna się na polskim przemyśle spotkań. Uczestniczy i wspiera większość konferencji i eventów organizowanych dla przedstawicieli polskiego przemysłu spotkań. Bardzo często sam te wydarzenia aranżuje, a także… wypożycza dla nich meble.

Laureaci Osobowości Roku MICE Poland 2015 wybrani zostali przez Kapitułę spośród 40 nominowanych finalistów. Uczestnicy byli oceniani pod kątem ich pracy zawodowej, profesjonalizmu oraz zaangażowania w życie i rozwój polskiego przemysłu spotkań.

źródło: MICE Poland