Gdańsk to niezwykle popularna w ostatnim czasie destynacja konferencyjna. Wiele osób podróżujących biznesowo wybiera właśnie gdańskie obiekty na konferencje, szkolenia czy bankiety. Do grona miejsc umożliwiających przeprowadzanie tego typu imprez dołączyło właśnie Europejskie Centrum Solidarności.

Europejskie Centrum Solidarności to wyjątkowy obiekt z prawdziwie historyczną duszą. ECS mieści się przy placu Solidarności 1 na terenie Stoczni Gdańskiej. projekt wykonany przez Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe Fort swym kolorem i designem nawiązuje do elementów stoczniowych kadłubów, a zabieg ten z pewnością nie jest przypadkowy. Obiekt jest bowiem miejscem społecznych spotkań, przypominającym o początkach Solidarności oraz korzeniach struktur, które przyczyniły się do zmian ustrojowych w naszym kraju.

źródło: www.ecs.gda.pl
źródło: www.ecs.gda.pl

Otwarcie ECS nastąpi 30 i 31 sierpnia podczas specjalnych uroczystości. Będzie to okazja do wspominania rotacznicy podpisania porozumień sierpniowych. Na czas uroczystości zaplanowano również obchody Dnia Obywatelskiego oraz Dnia Jubileuszowego, podczas którego centrum oficjalnie otworzy Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Na uczestników obchodów czeka wiele atrakcji. W ciągu dwóch dni zaplanowano bowiem .in. spacery architektoniczne, spotkania ze specjalnymi gośćmi takimi jak Jacek Fedorowicz czy Janina Ochojska oraz wiele warsztatów i wystaw.

Czym wyróżnia się nowe Europejskie Centrum Solidarności? Przede wszystkim wieloma innowacyjnymi zabiegami zastosowanymi w wystroju wnętrz. ECS będzie bowiem jedynym takim obiektem, w którym wśród eksponatów znajdzie się samochód ciężarowy Star, we wnętrzach jednego z pomieszczeń rosną drzewa, a w bibliotece zainstalowane zostały pomosty i antresole.

Obiekt będzie jedyną tego rodzaju przestrzenią, służącą budowie społeczeństwa obywatelskiego, siedzibą organizacji pozarządowych działających na rzecz wolności i praw człowieka oraz miejscem artystycznych eventów. W centrum, dzięki budowie przestrzeni szkoleniowej zorganizować będzie można także bankiety i konferencje.