Best Western. Sieć znana, popularna, często wybierana – po prostu marka sama w sobie. Obecnie w ponad stu krajach posiada ponad 4 tysiące obiektów. Liczba ta jak się okazuje jest ostatnio dla marki bardzo znacząca. W Polsce w ciągu czterech miesięcy udało się bowiem otworzyć aż cztery nowe obiekty – w Brzegu, Olsztynie, Płocku oraz Krakowie.

Polski oddział międzynarodowej sieci Best Western rok 2015 z pewnością będzie mógł zaliczyć do udanych. Do samego kwietnia udało się otworzyć aż cztery nowe hotele i oddać do użytku 325 nowych pokoi. Pierwszy kwartał oficjalnie uznany został tym samym za jeden z najbardziej dynamicznych okresów w historii działalności marki w Polsce.

Ostatnie miesiące to dla nas pasmo sukcesów, które poprzedzone zostało wielomiesięczną pracą. Koordynacja przyłączenia do sieci czterech obiektów to duże wyzwanie, któremu udało nam się sprostać. Dzięki temu jesteśmy już obecni w 12 województwach, a na nasze portfolio w Polsce składają się 23 obiekty, które oferują w sumie ponad 2000 pokoi. Tak udany początek roku to dla nas duża motywacja do dalszego pozyskiwania nowych partnerów. Naszym celem jest poszerzanie obecności w Polsce, tak, by móc oferować nasze usługi klientom w całym kraju. Dlatego też w niedalekiej przyszłości planujemy dalszą ekspansję – wyjaśnił Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor Best Western na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Nowe hotele sieci to Best Western Plus Brzeg Centrum, Best Western plus Hotel Dyplomat w Olsztynie, Best Western Plus Q Hotel Kraków oraz trzygwiazdkowy Best Western Petropol w Płocku.

Pierwszy z wymienionych to szczególny obiekt na mapie Brzegu. Jest on bowiem pionierem wśród czterogwiazdkowych oraz sieciowych obiektów w tym mieście. Hotel do użytku oddany został wraz z początkiem kwietnia i wtedy też przywitał pierwszych gości. Do ich użytku oddał 60 pokoi o wysokim standardzie, restaurację, centrum fitness oraz lobby bar. Ważny punkt stanowi tu również zaplecze szkoleniowe złożone z czterech funkcjonalnych i nowoczesnych sal konferencyjnych. Dzięki tym usługom oraz położeniu w samym sercu Brzegu hotel idealnie sprawdza się na wyjazdy firmowe czy służbowe spotkania.

Sala konferencyjna Hotelu Best Western Plus Brzeg Centrum
Sala konferencyjna Hotelu Best Western Plus Brzeg Centrum

Kolejny z wymienionych, to także debiut na skalę całego regionu. Best Western Plus Hotel Dyplomat w Olsztynie jest bowiem pierwszym butikowym hotelem w okolicy, który do sieci, po gruntownej modernizacji dołączył 19 marca br. Dawny obiekt odszedł w niepamięć, a jego miejsce zajął całkowicie nowy, elegancki stylowy hotel konferencyjno-wypoczynkowy. W trakcie remontu rewitalizacji poddano przede wszystkim centrum szkoleniowe oraz pokoje. Uruchomiono również zupełnie nową strefę SPA.

Best Western Hotel Dyplomat w Olsztynie
Best Western Plus Hotel Dyplomat w Olsztynie

Best Western Plus Q Hotel Kraków to zdecydowanie jedna z największych nowych inwestycji. Na rangę nowego obiektu wpływa lokalizacja w jednym z najatrakcyjniejszych miast Europy oraz niezwykle wysoki standard usług. Krakowski obiekt to już czwarty hotel pod szyldem Best Western w tym mieście. W odróżnieniu od pozostałych przy jego tworzeniu nacisk położono jednak przede wszystkim na usługi konferencyjne oraz gości biznesowych. Kompleks znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kongresowego ICE, posiada w swej ofercie 3 sale szkoleniowe z możliwością łączenia oraz ciekawe propozycje zajęć teambuildingowych. Zgodnie z założeniami ma stanowić on destynację dla osób podróżujących biznesowo oraz miejsce prestiżowych konferencji, warsztatów, sympozjów i bankietów.

Best Western plus Q Hotel Kraków
Best Western Plus Q Hotel Kraków

Nie można jednak zapomnieć o Best Western Petropol w Płocku, który był pierwszym obiektem włączonym do portfolio marki w tym roku. Hotel oficjalnie przyjmujący gości od stycznia przygotował dla nich łącznie 83 pokoje, 2 sale szkoleniowe oraz ciekawie zaaranżowaną restaurację. Na uwagę zasługuje tu jednak nie tylko sama oferta usług, a przede wszystkim wyjątkowy nastrój jaki tworzy to miejsce. Hotel jest bowiem silnie zakorzeniony w architekturze miasta – budynek powstał jeszcze w latach 60. XX w. Po przejściu gruntownej modernizacji oferuje więc nowoczesne wnętrza z detalami i elementami wystroju przypominającymi o tradycji oraz przeszłości zarówno tego budynku jak i całej okolicy.

Piękna i elegancka restauracja Hotelu Best Western Petropol w Płocku
Piękna i elegancka restauracja Hotelu Best Western Petropol w Płocku

Jak widać sieć Best Western zdecydowanie nie zwalnia tempa. Nowe hotele, inwestycje, rewitalizacje i przejęcia mogą być najlepszym dowodem sukcesu jaki marka odnosi na polskim rynku, a dla gości powodem dla którego warto jej zaufać. Jak można się domyślać towarzysząca Best Western liczba cztery zapewne już niedługo wzrośnie dając tym samym marce kolejne powody do dumy.