Hotele od zawsze budowane były w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, tak by przyciągnąć wielu gości. Podobnie jest w przypadku nowej inwestycji, która powstaje w Płocku. W mieście tym odnowiony zostanie dworzec kolejowy, a wraz z nim, na piętrze otwarty zostanie hotel.

Długa podróż, a po niej próba znalezienia noclegu w dogodnej lokalizacji. To często scenariusz dla wielu osób, zwłaszcza tych podróżujących biznesowo. Firmy przewozowe świadczące usługi transportu kolejowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wielu podróżujących na środek lokomocji wybiera właśnie pociąg. Dlatego też warto inwestować w rozwój zarówno samych pojazdów, jak i stacji. Tak też stało się w Płocku.

Gminna spółka Rynex po przejęciu od samorządu Płocka budynku dwora zdecydowała się na podjęcie działań zmierzającej do rewitalizacji oraz rozbudowy terenu, jak i samego budynku. Z godnie z planami nowy dworzec będzie aż dwukrotnie większy od starego, wybudowanego jeszcze w latach 60tych.

Ważnym punktem dworca będzie zlokalizowany na piętrze hotel. Skąd taki pomysł? Przede wszystkim dlatego, że ciężko wykorzystać i zagospodarować wyższe kondygnacje tego typu obiektów. Na parterze znajdzie się bowiem apteka, kiosk i inne lokale usługowe. Góra, trudniej dostępna dla pasażerów nie jest tak atrakcyjnym miejscem dla najemców. Inaczej jest to jednak w przypadku hotelu. Pomysł wybudowania obiektu wypoczynkowego to zdecydowanie ciekawa propozycja. Goście będą mieli bowiem możliwość wypoczynku bezpośrednio po zakończeniu podróży.

Wnętrze jednego z pokoi, który znaleźć ma się w hotelu płockiego dworca Źródło: petroecho.pl

Zgodnie ze wstępnymi założeniami hotel ma być obiektem dwu lub dwuipółgwiazdkowym o bardziej ekonomicznym charakterze. Na jego terenie znajdzie się 36 pokoi dwuosobowych. Możliwe, że oferta wzbogacona zostanie także o sale konferencyjne. Zdaniem przedstawicieli spółki Rynex zauważyć można spore zainteresowanie na tego typu obiekty.

Czy pomysł przyjąłby się także w innych miastach? Zdecydowanie tak. Coraz częściej powstają hotele oraz obiekty konferencyjne rpzy lotniskach. Dlaczego więc nie zrobić tego samego w przypadku dworców kolejowych czy autobusowych. Takie miejsca z pewnością przyciągną wiele osób z tzw. przesiadką oraz gości biznesowych, którzy przyjeżdżając na konferencje czy szkolenie szukają komfortowego noclegu w atrakcyjnej lokalizacji.