Kto powiedział, że konferencje można organizować tylko w hotelowych salach, kilkunastopiętrowych biurowcach czy w siedzibie własnej firmy? My uważamy, że im ciekawsze miejsce i mniej zobowiązujące, tym spotkanie biznesowe przebiega w lepszej atmosferze, a uczestnicy wychodzą z niego w lepszych humorach. Jeśli jeszcze konferencja łączy się z dobrym jedzeniem – sukces gwarantowany!

Dzisiaj chcemy zaprezentować trzy propozycje, które powinniście wziąć pod uwagę, planują organizację konferencji w warszawskich restauracjach.

STIXX Bar & Grill

Na pierwszy ogień idzie STIXX Bar & Grill przy Placu Europejskim, w samym sercu biznesowego centrum stolicy – Warsaw Spire. Restauracja została otwarta w 2016 roku i od tego czasu zdążyła zgromadzić pokaźną liczbę zadowolonych klientów – zarówno tych biznesowych, jak i miłośników dobrego jedzenia. Restauracja STIXX Bar & Grill znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, Ronda Daszyńskiego i Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre. Zaledwie 10 minut drogi dzieli restaurację od Dworca Centralnego. Dogodna lokalizacja pozwala sprawnie się tu dostać zarówno własnym samochodem, jak i pociągiem czy komunikacją miejską.

Ten nowoczesny obiekt restauracyjno-konferencyjny oferuje organizatorom konferencji, szkoleń i innych eventów 2 sale konferencyjne, które można ze sobą łączyć dzięki systemowi mobilnych ścian. Do dyspozycji organizatorów spotkań biznesowych jest też klimatyczna przestrzeń Inspire Lounge z wysokiej klasy systemem nagłośnienia i wbudowaną sceną. To doskonałe miejsce do organizowania większych wydarzeń, a nawet takich, które w harmonogramie przewidują after party. Na mniejsze spotkania w kameralnej atmosferze obiekt rekomenduje VIP Lounge.

Ta warszawska restauracja umożliwia organizację prywatnej kolacji przed zdolnych Szefów Kuchni Michała i Jakuba Budników, którzy przygotowują dla swoich gości 10- lub 12-daniowe menu stekowe na stacji Chefs’ Table.

Dwie pozostałe restauracje łączy na pewno adres – obie znajdują się na ulicy Stanisława Kostki Potockiego.

Kuźnia Kulturalna to klimatyczne miejsce spotkań kulturalnych i biznesowych. Lokal oferuje osobom chcącym zorganizować firmowe spotkanie w kameralnym gronie Salę Kominkową i Sale Kameralną. Na większe eventy biznesowe sprawdzi się Sala Koncertowa, która jest w stanie pomieścić do 250 osób w ustawieniu teatralnym. Tak duża przestrzeń eventowa rzadko spotykana jest w przypadku restauracji, dlatego postanowiliśmy wyróżnić właśnie Kuźnię Kulturalną w naszym artykule.

A co zjemy w Kuźni Kulturalnej?

Przede wszystkim pyszną polską kuchnię. Szef kuchni przemyca jednak elementy kuchni molekularnej, żeby nadać tradycyjnym potrawom powiew nowoczesności i świeżości. Kuchnia Kuźni Kulturalnej była wielokrotnie nagradzana.

Restauracja Wilanów

Przy tej samej ulicy, jak już wspomnieliśmy, mieści się też trzecia nasza propozycja – Restauracja Wilanów. Lokal ten położony jest na końcu, wszystkim dobrze znanego historycznego, Traktu Królewskiego. W sąsiedztwie znajduje się też Pałac Króla Jana Sobieskiego. Na uwagę zasługuje rok powstania Restauracji Wilanów, bowiem obiekt funkcjonuje od 1681 roku. Elegancki budynek, reprezentujący klasyczny styl architektoniczny, otoczony jest bujną przyrodą, która zapewnia uczestnikom spotkania cisze, spokój i dyskrecję. Restauracja ta słynie z pysznego jedzenia i rozbudowanej oferty cateringowej. Tradycyjna kuchnia polska w najlepszym wydaniu!

Dla gości biznesowych Restauracja Wilanów przygotowała też atrakcyjną ofertę biznesową. Do dyspozycji swoich gości oddaje Salę Myśliwską na 120 osób i Salę Warszawską na 100 osób, a także VIP Room na bardziej kameralne spotkania, w tym np. rozmowy kwalifikacyjne, spotkania zarządu, negocjacje.

Znacie inne restauracje w Warszawie, które przystosowane są do organizowania spotkań biznesowych, w tym konferencji i szkoleń? Jeśli tak, podzielcie się swoimi typami. Chętnie weźmiemy je pod uwagę w przyszłości, doradzając użytkownikom naszego serwisu odpowiednie miejsce na ich event.