Ten rekordzista powstaje w Hong Kongu. Tytuł najwyższego bezsprzecznie zgarnia Ritz Carlton, wyprzedzając jednocześnie Armani Hotel w Dubaju. 

Hotel do dyspozycji gości oddaje 312 pokoi. Co więcej w obiekcie możemy odnaleźć basen, SPA, a także restaurację na dachu oraz restaurację na niższych piętrach.
Pokoje gościnne będą zajmowały piętra od 106 do 117. 116 piętro zapraszać swych gości będzie usługami strefy Wellness, natomiast pozostałe udogodnienia umieszczone zostaną na 118 poziomie. Restauracja włoska znajdzie się na piętrze 102 a lobby zajmie poziom 103.

Wnętrze hotelu wykonane i zaprojektowane zostało z najwyższą precyzją. Restauracje i lobby będą cechować się nowoczesnością, elegancją oraz wysublimowanym smakiem. Pozostałe części hotelu utrzymano natomiast w tonacji romantycznej.

Diametralne zmiany w gospodarce,  w przeciągu ostatnich latach oraz niebywale prężny rozwój Chin spowodowały ponowny rozkwit Azji. Otwarcie tak niepowtarzalnego hotelu jest kolejnym argumentem dla Azji i Hong Kongu, by ponownie stać się centrum międzynarodowych podróży. To również niesamowita szansa na wypromowanie państwa jaki i również najbardziej znanego chińskiego miasta.

Oficjalne otwarcie hotelu planowane jest na koniec roku. Hotel będzie jednym z droższych w Hong Kongu.