Nadszedł ten okres w roku, gdy nie trzeba już codziennie rano zeskrobywać lodu z szyb samochodu. Do naszych biur wdziera się coraz więcej słońca, a biały puch niemal zupełnie zniknął z ulic i trawników. Zbliża się wiosna. Nie jest to co prawda jeszcze odpowiedni czas na wylegiwanie się na plaży, ani na górskie wycieczki, gdzie wciąż można poczuć obecność zimowej aury. Natomiast jest to dobry czas na połączenie służbowego wyjazdu z miejscem, w którym będzie można zregenerować siły i naładować akumulatory po zimie. W związku z tym, postanowiliśmy przyjrzeć się obiektom konferencyjnym w Polanicy-Zdrój.

biznes w polanicy zdrój

Polanica-Zdrój to znana miejscowość wypoczynkowa znajdująca się w Kotlinie Kłodzkiej na terenie województwa dolnośląskiego. Panuje tu łagodny, podgórski klimat, który wraz z obfitymi źródłami słynnych polanickich wód mineralnych stwarzają idealne warunki do wypoczynku, leczenia (m.in. chorób układu krążenia i przewodu pokarmowego), a także zwalczania nałogu palenia tytoniu. Część uzdrowiskowa miasta otoczona jest przez park pełen starych drzew i egzotycznych krzewów. W mieści funkcjonuje dobrze rozbudowana baza lecznicza, turystyczna rekreacyjna i biznes owa.

Biznes w Hotel Polanica Resort &SPA
Hotel Polanica Resort &SPA

Jako pierwszy pod lupę trafił Hotel Polanica Resort &SPA zlokalizowany przy ul. Górskiej 2. Konferencje i spotkania biznesowe odbywają się tu w trzech profesjonalnych salach, które dzięki wyposażeniu w mobilne ściany, mają możliwość połączenia w jedną przestrzeń dla 250 osób. Goście nie muszą się także martwić o nocleg i o wyżywienie – hotel dysponuje 95 pokojami w różnych standardach, a o żołądki Gości zadba hotelowa restauracja. Wypoczynkowi i regeneracji sił sprzyjają takie udogodnienia, jak park wodny, strefa SPA, strefa fitness z siłownią, wypożyczalnia rowerów, a nawet kort tenisowy. Dla osób preferujących mniej aktywną formę relaksu przewidziany jest drink bar z bilardem i piłkarzykami, w którym można po prosu posiedzieć i wypić dobrego drinka czy piwo.

Biznes w Villa Alina MEDICAL & SPA
Villa Alina MEDICAL & SPA

Villa Alina MEDICAL & SPA przyciąga głównie ze względu na swą atrakcyjną lokalizację w parkowej części miasta. Dla Gości biznesowych przewidziana jest kameralna sala konferencyjna, w której odbywają się spotkania maksymalnie dla 30 osób. Mimo niedużych rozmiarów, pomieszczenie jest jasne, funkcjonalne i nowocześnie zaaranżowane. Nie brak tu profesjonalnego sprzętu (rzutnik, sprzęt kinowy, nagłośnienie, flipchart), a także bezprzewodowego Internetu i klimatyzacji. A co po konferencji? Na Gości czeka kameralny Cafe Bar, strefa SPA&Wellness, a także sala fitness, stół bilardowy oraz sala kinowa 3D.

Hotel Spa Dr Irena Eris Polanica-Zdrój to najnowszy obiekt sieci hoteli SPA należącej do znanego polskiego przedsiębiorcy dr Ireny Eris. Główną atrakcją Hotelu Dr Irena Eris jest przestrzeń SPA, w której poddać można się licznym zabiegom oraz wypocząć od codziennych obowiązków. Strefa ta złożona została z kompleksu saun, jacuzzi oraz basenów.

Biznes w Hotel Spa Dr Irena Eris Polanica-Zdrój
Hotel Spa Dr Irena Eris Polanica-Zdrój

Miejscem wartym odwiedzenia jest również Kosmetyczny Instytut, w którym na gości czekają oryginalne zabiegi pielęgnacyjne, masaże i zabiegi medycyny estetycznej, w tym także takie, które wykonać można tylko w Hotelach Spa Dr Irena Eris. Goście biznesowi mają tu do dyspozycji profesjonalne zaplecze konferencyjne złożone z dwóch sal – Tumskiej oraz restauracji Art deco, które można podzielić na pięć mniejszych pomieszczeń.

Biznes w Villa Polanica
Villa Polanica

Kolejny polanicki obiekt, w którym warto zorganizować spotkanie o charakterze biznesowym, to Villa Polanica. Znajduje się tu klimatyzowana sala konferencyjna z profesjonalnymi ekranami, projektorami multimedialnymi, monitorami LED 52″, mównicą, flipchartem, mikrofonami bezprzewodowymi i dobrym nagłośnieniem. Sala posiada także oświetlenie sceniczne i efektowe, dostęp do WiFi i może być w 100% zaciemniona. Po konferencji można udać się na obiad do restauracji, na kawkę i ciasto do kawiarni albo na świeże piwo do pubu. Dla relaksu i zdrowia na Gości czeka sauna fińska i masaże, a rozerwać się można między innymi grając na konsoli Xbox z kinect, który można wykorzystać także do ćwiczeń fitness.

Polanica-Zdrój przyciąga biznes. Zapraszamy!