14 – tego września 2010  roku w godzinach 12:00 – 23:00 w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się uroczyste i oficjalne otwarcie Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej. W przedsięwzięciu udział wezmą wszyscy przedstawiciele samorządu lokalnego, a także władze wrocławskich uczelni, członkowie stowarzyszeń i instytucji oraz przedsiębiorstwa oraz firmy do których jednocześnie skierowana jest oferta inwestycji.

Konferencja „Nowe Trendy w turystyce biznesowej – z perspektywy nabywcy”, Targi Branżowe, pokazy barmanów i mistrzów kuchni oraz wystawa dotycząca inwestycji w Hali Stulecia przewidzianych na lata 2009 – 2012 będzie atrakcyjnym tłem towarzyszącym w trakcie uroczystego dnia otwarcia Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej. Ponadto zaplanowano również zwiedzanie obiektu, bankiet oraz pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Dlatego z pewnością czas nie będzie stracony i starannie umili gościom pobyt podczas imprezy.

 Dzień rozpocznie się konferencją prasową, w której udział wezmą Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, osoby zaangażowane w budowę obiektu oraz ekspert z dziedziny turystyki biznesowej Rob Davidson. Od godziny 12:30 będzie trwał cykl branżowy w skład którego wchodzi Konferencja naukowa oscylująca wokół tematyki biznesowej oraz targi branży przemysłu spotkań.

Na konferencji z pewnością nie zabraknie tak zwanych paneli dyskusyjnych, warsztatów oraz ciekawych przemówień. Po konferencji natomiast wszyscy goście zostaną zaproszeni do zwiedzania obiektu, podczas którego organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili dodatkowe i ciekawe atrakcje. O 20:30 nastąpi uroczyste otwarcie Centrum Biznesowego.