Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się organizacja wigilii w hotelu. Decydują się na nią zarówno rodziny, które chcą spędzić wspólnie czas, zamiast krzątać się po kuchni, jak i firmy chcące zrealizować wigilie firmowe.

To rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. I właśnie m.in. o tym będzie ten artykuł. Poniżej napisaliśmy, dlaczego warto jest zorganizować wigilię w hotelu, a także wskazaliśmy, gdzie można zorganizować niezapomniane wigilie w hotelu 2023. Jeśli więc ciekawi Cię ta tematyka, to koniecznie zostań z nami! Może się okazać, że wigilia w hotelu spodoba Ci się na tyle, że już nigdy nie weźmiesz na swoje barki samodzielnej organizacji Świąt Bożego Narodzenia.

Dlaczego warto zorganizować wigilię w hotelu?


Wigilia w hotelu 2023 ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim chodzi o to, że jadąc w konkretne miejsce na gotową wigilię, możecie skupić się tylko i wyłącznie na tym, co jest najważniejsze. W przypadku rodzinnej wigilii będzie to po prostu spędzenie czasu razem i prowadzenie długich rozmów, na które nie zawsze jest czas każdego dnia. Wigilia firmowa w hotelu sprzyja za to integracji i budowaniu przynależności pracowników do danego przedsiębiorstwa.

Wigilia organizowana w hotelu to także dobra okazja do tego, aby poznać nowych ludzi i zaczerpnąć inspiracji. Może się bowiem okazać, że do gustu szczególnie przypadnie Ci sposób podania konkretnych dań albo jakaś dekoracja hand made. Boże Narodzenie w hotelu 2023 to także okazja do odpoczynku. Zamiast poświęcać wiele godzin na sprzątanie czy gotowanie potraw, możesz po prostu cieszyć się chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. Warto choć raz w życiu zdecydować się na spędzenie świąt w taki sposób, by chociaż przekonać się, czy jest to to rozwiązanie dla Ciebie.

Kolacja wigilijna – oferty


Oferty kolacji wigilijnej 2023 są naprawdę różnorodne. Wszystko zależy bowiem od obiektu, który bierzesz pod uwagę. Większość hoteli na wigilię oferuje specjalnie stworzone pakiety, które obejmują zarówno pełne wyżywienie, jak i pobyt w komfortowych pokojach. Zwykle w ofertach można też zaleźć informację o przygotowanych atrakcjach. Ich przykładami są: świąteczne animacje dla dzieci, warsztaty kulinarne, kuligi czy warsztaty rękodzieła.

Być może też zastanawiasz się, gdzie znaleźć oferty hoteli na wigilię. Otóż dostępne są one m.in. na stronach internetowych konkretnych obiektów oraz na ich profilach w mediach społecznościowych. Niedługo pewnie tych ofert pojawi się więcej, ponieważ grudzień, a co za tym idzie – świąteczny czas – zbliża się wielkimi krokami. Warto też najpierw zastanowić się nad wymarzoną lokalizacją na Święta Bożego Narodzenia. Największym powodzeniem zdecydowanie cieszą się hotele w górach. Niemniej jednak ciekawe oferty posiadają też hotele nad morzem czy hotele na Mazurach.

Pobyty bożonarodzeniowe 2023


Bardzo nas ciekawi, gdzie najchętniej Polacy spędzą Święta Bożego Narodzenia. Część z nich z pewnością wybierze hotele w dużych miastach. Rozwiązanie to ma oczywiście wiele zalet. Przede wszystkim miasta będą na pewno urokliwie przystrojone. Niepowtarzalnego klimatu dodają również Jarmarki Świąteczne, podczas których można m.in. skosztować grzanego wina czy oscypków. Jeśli więc chcesz spędzić wigilię w takich okolicznościach, to koniecznie weź pod uwagę hotele we Wrocławiu czy hotele w Poznaniu.

Zarówno stolica Dolnego Śląska, jak i Wielkopolski, na pewno nie zawiedzie, jeśli chodzi o świąteczny klimat. Hotele na wigilię we Wrocławiu to np. Hotel Mercure Wrocław Centrum czy Hotel Europeum. Jeśli z kolei interesują Cię hotele na wigilię w Poznaniu, to zwróć uwagę na IBB ANDERSIA HOTEL lub Novotel & ibis Poznań Centrum. To oczywiście dopiero namiastka propozycji – większa liczbę obiektów, w których warto spędzić Święta Bożego Narodzenia, znajdziesz na naszej stronie. Serdecznie na nią zapraszamy!

Boże Narodzenie w zamku


Wigilia w Zamku z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących bogate historie, eleganckie wnętrza i niepowtarzalny klimat. W zamkach często usytuowane są jeszcze oryginalne kominki, które sprawiają, że świąteczna atmosfera jest jeszcze bardziej magiczna. W takich obiektach zdecydowanie można poczuć się jak w filmie! Z przyjemnością też podpowiemy, które zamki na Święta Bożego Narodzenia warto jest wziąć pod uwagę.

Polecamy m.in. Hotel Zamek Na Skale, który położony jest w miejscowości Lądek-Zdrój. Duże wrażenie robi też Pałac Wąsowo. Możesz być pewien, że te obiekty na Święta Bożego Narodzenia sprawią, że wigilię 2023 zapamiętasz na bardzo długie lata. Dodatkowo niektóre zamki mają w swojej ofercie też zaplecze SPA & Wellness, które z jednej strony doskonale sprawdza się jako przestrzeń do relaksu, a z drugiej – pozwala spalić trochę kalorii po wigilijnej kolacji. A teraz nie czekaj i sprawdź oferty świąteczne w hotelach 2023, póki jeszcze dostępnych jest wiele miejsc!