Już we wrześniu na przedstawicieli branży medycznej czeka ciekawe wydarzenie. W Polsce nie brak konferencji i targów o tematyce medycznej, w tym tych o sprzęcie czy najnowszych technologiach. To spotkanie będzie jednak zupełnie inne. Skupi bowiem uwagę uczestników na kwestiach sprawnego zarządzania i podejmowania trafnych decyzji biznesowych.

1435751683

W szpitalach najważniejszy jest człowiek. Jego zdrowie, ochrona życia i dobre samopoczucie. Cały system polskiej służby zdrowia, aby sprostać tym podstawowym wymaganiom i oczekiwaniom społeczeństwa tworzą zatem setki pielęgniarek i lekarzy, większe i mniejsze placówki szpitalne, a także odpowiedni sprzęt. Jak poradzić sobie ze sprawną organizacją i współdziałaniem w ramach tych złożonych struktur?

Odpowiedź jest prosta. Ważne są kompetencje zarządzających i trafne decyzje biznesowe. I to właśnie wokół tego tematu oscylować będą prelegenci Forum Menadżerów Służby Zdrowia, które pod koniec września odbędzie się w Opolu. Zdecydowanie jest na co czekać.

Forum poruszy istotną kwestie sprawnego zarządzania w szpitalach i przychodniach. Eksperci, którzy pojawią się na konferencji będą stali więc przed trudnym zadaniem przekazania kompleksowej wiedzy na tematy takie jak:

– Perspektywa zmian w systemie ochrony zdrowia

– Szanse na rozwój dzięki wykorzystaniu środków unijnych

– Innowacyjność w kontekście pozyskiwania środków unijnych

– Możliwość rozwoju placówki medycznej za pomocą kapitału zewnętrznego

– Leasing sprzętu medycznego

– Trendy w telemedycynie

– Wpływ znajomości i przestrzegania standardów jakości na bezpieczeństwo szpitala i pacjentów

– Reguły tworzenia i przetwarzania dokumentacji medycznej

– Normy ISO w podmiotach leczniczych

Zakres będzie niezwykle szeroki i bogaty. Wiedzę usystematyzuje jednak podział na bloki tematycznie. W każdym z nich uznani eksperci z branży będą dzielić się doświadczeniem, a także umożliwiać zadawanie pytań i wzajemną dyskusję.

Ich treści skierowane zostaną przede wszystkim do odpowiedzialnych za zarządzanie, a więc

dyrektorów oraz kadry menadżerów szpitali i przychodni – zarówno tych prywatnych jak i państwowych. Dzięki temu spotkaniu będą mogli wymienić poglądy, nawiązać cenne relacje oraz wspólnie dowiedzieć się więcej o podejmowaniu najlepszych i najbardziej trafnych decyzji biznesowych.

Na Forum Menadżerów Służby Zdrowia zapraszamy już 29 września br. Spotkanie odbędzie się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym przy ul. Wrocławskiej 158 w Opolu.