XXI wiek to czas intensywnego i bardzo gwałtownego rozwoju w dziedzinie technologii. Coraz to nowe urządzenia usprawniają nasze życie każdego dnia, wypierając tym samym przestarzałe sprzęty. Nowoczesne rozwiązania wykorzystywane są także w hotelach na całym świecie. Jakimi nowatorskimi rozwiązaniami mogą poszczycić się polskie obiekty konferencyjne?

Pierwszym godnym uwagi przykładem może być sieć obiektów konferencyjnych Novotel, która do końca 2015 roku ma wprowadzić we wszystkich swych hotelach interaktywny stolik Play.

Nowoczesna technologia stworzona we współpracy z firmą Microsoft oraz After-Mouse dzięki zainstalowanym aplikacjom usprawni korzystanie z funkcji i usług hotelowych, a dodatkowo zawierać będzie atrakcyjne dla gości gry. Sprzęt dostępny w lobby obiektów marki Novotel dostępny jest już w 10 flagowych punktach na świecie, a do końca 2015 roku zostanie wprowadzony we wszystkich hotelach, także tych w Polsce.

nowatorskie rozwiązanie zastosowane w obiektach sieci Novotel
nowatorskie rozwiązanie zastosowane w obiektach sieci Novotel

Kolejnym ciekawym przykładem nowatorskich rozwiązań może być zlokalizowany w stolicy województwa Małopolskiego Hotel Airport Balice, który wraz z początkiem września wdrożył nowatorskie rozwiązania o nazwie iLumio.

iLumio wprowadzone zostało dzięki współpracy firmy Wind Mobile z właścicielem krakowskiego hotelu, siecią Hilton. Warty 500 tysięcy złotych nowatorski projekt zdecydowanie był trafioną inwestycją, na miarę rosnących potrzeb gości.

iLumio stanowi bowiem nowoczesny system interaktywnej obsługi gości, który stanie się sposobem na zapewnienie stałego dostępu do telewizji HD, aplikacji, gier oraz internetu. System umożliwia korzystanie z usług hotelowych, a aplikacja mobilna daje dodatkowe, niespotykane dotąd możliwości. Od strony zaplecza hotelowego system ułatwia natomiast organizację pracy oraz umożliwia indywidualne podejście do gości, co znacznie wpływa na wydajność i komfort pobytu.

Ciekawe rozwiązania technologiczne zastosowane zostały również w obiektach sieci Radisson Blu oraz Park Inn by Radisson. Hotele te wprowadziły bowiem nowoczesne rozwiązania, i to dedykowane specjalnie gościom biznesowym. Od teraz uczestnicy konferencji w hotelach tej marki, będą mogli zapomnieć o robieniu notatek i przepisywaniu treści ze slajdów, korzystając z innowacyjnej technologii Flip Smart.

Technologia FlipSmart pozwoli na sprawną pracę podczas konferencji
Technologia Flip Smart pozwoli na sprawną pracę podczas konferencji

Flip Smart pozwoli na zapisywanie i dygitalizowanie treści zawartych na powierzchni flipcharta, a następnie przekierowywanie tych informacji na skrzynkę elektroniczną uczestnika szkolenia za pomocą jednego przyciska o nazwie Plug nad Play.

Nowoczesne rozwiązania to przyszłość. Wielu gości biznesowych nie potrafi wyobrazić sobie życia bez technologicznych ułatwień, aplikacji czy systemów do mobilnej rezerwacji dlatego też właściciele obiektów konferencyjnych coraz częściej wychodzą im na przeciw. Z czasem innowacyjne systemy i sprzęty przestaną być wyjątkiem, a staną się regułą, występującą w niemal każdym hotelu.