Sieć, która doczekała się setek obiektów, w tym 10 w Polsce. Campanile to marka, o której można powiedzieć wiele. Poniżej kilka ciekawych faktów na temat hoteli pod charakterystycznym, zielonym szyldem.

Hotel Campanile w Bydgoszczy
Hotel Campanile w Bydgoszczy

Światowe pochodzenie

Międzynarodowa marka to przede wszystkim bogata historia i doświadczenie zdobyte na przestrzeni blisko 40 lat. Pierwszy hotel Campanile otwarty został bowiem w 1976 roku, w tym samym czasie gdy swą działalność rozpoczynał sam właściciel – Louvre Hotels Group.

Louvre-Hotels-Group

Louvre Hotels Group od tego czasu zmieniła się nie do poznania. Prócz Campanile cała sieć obejmuje bowiem także 5 innych marek: Premiere Classe, Kyriad, Tulip Inn, Golden Tulip oraz Royal Tulip, z których część spotkać można także w naszym kraju.

Liczby mówią same za siebie. LHG posiada łącznie ponad 1 100 hoteli w 47 krajach i nawet 55 tys. klientów odwiedzających hotele każdego dnia. To blisko 70 tys. posiłków i 93 tys. zajętych pokoi.

Siłą sieci jest także jej zróżnicowanie. Hotele funkcjonują bowiem w standardzie od jednej aż do pięciu gwiazdek. Każda z marek posiada przy tym swój indywidualny, oryginalny charakter konsekwentnie wprowadzany w poszczególnych obiektach. Samo Campanile – pierwsza i zarazem najpopularniejsza marka także posiada własny styl. Co go wyróżnia?

Z jak zielony

FS4Mgv2nStojąc przed hotelem marki już od progu dostrzec można charakterystyczne logo. Zielony domek to przede wszystkim symbol przyjaznych środowisku i ekologicznych rozwiązań zastosowanych w obiekcie, a także jego przeznaczenia – głównym celem jest bowiem przyjmowanie turystów i gości biznesowych, którzy od hotelu oczekują przyjaznej, domowej atmosfery.

Campanile to hotele ekonomiczne występujące w standardzie dwóch lub trzech gwiazdek. Atrakcyjne ceny to zatem jeden z największych atutów. Innym jest kompleksowa, bogata oferta. W hotelach znaleźć można bowiem wszystko czego oczekiwać mogą Goście. Każdy z obiektów, w tym zlokalizowane w Polsce posiadają posiada nowocześnie zaaranżowaną restaurację, bar oraz parking. W hotelach na Gości czekają oczywiście także komfortowe, przytulne pokoje w zróżnicowanym typie i rozmiarze. Wszystkie łączy jednak ten sam kojący zielono-biało-szary wystrój, który nawiązuje do charakteru marki i wpływa na komfort pobytu.

Pokój hotelowy w Campanile Wrocław Centrum
Pokój hotelowy w Campanile Wrocław Centrum

Nie brak tu także przestrzeni konferencyjnej. Goście biznesowi często planują bowiem spotkania branżowe w atrakcyjnych turystycznie miastach, a właśnie tam najczęściej spotkać można Hotele Campanile. Dobra lokalizacja, niska cena i wysoka jakość sprawiają, że uczestników eventów nie brakuje.

Każdy z hoteli posiada zatem od kilku do kilkunastu sal. Pomieszczenia o minimalistycznym, nowoczesnym wystroju mieszczą od kilkudziesięciu do nawet 200 uczestników dając tym samym możliwość realizacji zróżnicowanych wizji spotkań. Poza tym bogate wyposażenie, klimatyzacja, bezprzewodowy internet i smaczne lunche tylko dopełniają całości.

Aby przekonać się o tym wystarczy odwiedzić jeden z polskich hoteli Campanile. A jest ich aż 10 w 9 największych miastach: Bydgoszczy, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu (tu dwa hotele – Campanile Wrocław Centrum oraz Campanile Wrocław Stare Miasto).