Organizacja konferencji to dość wymagające zadanie. Osoby, które się go podejmują, powinny wiedzieć, że będą potrzebowały zarówno odpowiednich nakładów czasu, jak i pieniędzy. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo jest zaplanować budżet i nierzadko zdarza się, że koszty organizacji eventów zwyczajnie przerastają wszelkie założenia.

W związku z tym, kiedy rozpoczyna się proces organizacji konferencji, koniecznie trzeba rozeznać się w zakresie cen za usługi konferencyjne. Należy też przy tym uwzględnić wszystkie ewentualne koszty dodatkowe, które mogą się pojawić na każdym etapie planowania wydarzenia. W dzisiejszym artykule udowodnimy jednak, że organizacja konferencji – jeśli jest dobrze zaplanowana – wcale nie musi zrujnować założonego budżetu. Zostań z nami i dowiedz się, co wlicza się w koszty organizacji konferencji!

Organizacja konferencji


Na wstępie warto dodać, że organizacja konferencji to nie tylko stres związany z realizacją budżetu czy szukaniem odpowiedniego miejsca na event. Tego typu zadanie dostarcza ogromnej satysfakcji! Dodatkowo to odpowiednia okazja do poznania inspirujących ludzi oraz networkingu. I choć koszty organizacji konferencji dla wielu osób są przerażające, to dzięki odpowiedniemu podejściu można sobie z tym zadaniem dobrze poradzić.

W pierwszej kolejności warto sprawdzić w księgowości zestawienia wydatków wynikających z organizacji tego typu wydarzeń w przeszłości. Jest to bardzo pomocne, choć oczywiście należy brać poprawkę na stale rosnące ceny i wszelkie różnice w zakresie oczekiwań uczestników. Niemniej jednak w zestawieniu wydatków z pewnością znajdziesz ciekawe inspiracje. Dodatkowo będziesz mieć szansę nauczyć się czegoś na ewentualnych, cudzych błędach.

Koszty organizacji konferencji


Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje zorganizowanie konferencji. Zależy to bowiem od skali wydarzenia, miejsca, w którym event się odbywa czy przewidzianych atrakcji. W koszty organizacji konferencji wliczają się przede wszystkim: koszt wynajmu sali lub całego obiektu konferencyjnego, koszt wynajmu sprzętu audiowizualnego czy koszt cateringu. Dodatkowo duże znaczenie ma też zatrudnienie profesjonalnego konferansjera czy event maganera.

Pamiętaj również o koszcie przygotowania i wydrukowania materiałów konferencyjnych oraz o noclegach czy atrakcjach. Wiele zależy oczywiście od standardu obiektu czy czasu trwania konferencji. Oczywiste jest, iż 5-gwiazdkowe hotele konferencyjne będą się wiązały z zupełnie innymi kosztami aniżeli restauracje na konferencje czy pałace.

Wynajem sali konferencyjnej


Wynajem sali konferencyjnej to zazwyczaj dość spory koszt. Warto jednak dowiedzieć się, czy w cenie zawarty jest już wynajem sprzętu multimedialnego. Są bowiem obiekty, w których należy dodatkowo zapłacić za możliwość korzystania z rzutników, ekranów czy laptopów. Dodatkowo warto też zorientować się, czy przerwy kawowe możliwe są do zrealizowania w sali konferencyjnej czy konieczny jest wynajem kolejnej przestrzeni.

Warto przy tym dodać, że w sytuacji organizowania kilkudniowych konferencji zawsze istnieje możliwość negocjacji ceny z obsługą obiektu. W taki właśnie sposób można nieco obniżyć ostateczne koszty organizacji eventu. Warto szukać różnych rozwiązań, które w rezultacie mogą pozytywnie wpłynąć na założony budżet.

Gdzie zorganizować konferencję?


Sala konferencyjna powinna być przede wszystkim dobrana w sposób indywidualny do każdego przedsięwzięcia. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej lokalizację oraz wielkość. Równie ważne jest wyposażenie sali, jej oświetlenie i nagłośnienie. Kiedy organizujesz kilkudniowe spotkanie, powinieneś też brać pod uwagę takie obiekty, które mają w swojej ofercie również miejsca noclegowe i zaplecze gastronomiczne.

Twojej uwadze polecamy m.in. sale konferencyjne w Warszawie, które czekają w takich obiektach, jak np. Hotel Lord **** Warsaw Airport czy Workin Senatorska. Warte uwagi są również sale konferencyjne w Krakowie czy sale na konferencję w Poznaniu. To jednak dopiero namiastka propozycji. Na naszej stronie znajdziesz ich zdecydowanie więcej – zachęcamy do odwiedzin!