Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że imprezy integracyjne mają bardzo dużą wartość! To właśnie m.in. dzięki nim możliwe jest stworzenie zgranego zespołu, który będzie należycie ze sobą współpracował. Dodatkowo realacje między pracownikami w bezpośredni sposób wpływają na atmosferę w pracy, a także na osiągane wyniki.

W jednym z naszych ostatnich artykułów napisaliśmy, czy warto organizować integrację dla pracowników, a dziś z przyjemnością rozwiniemy ów temat. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że imprezy integracyjne mogą mieć różny charakter. Tak naprawdę ile osób – tyle pomysłów. To z jednej strony dobra wiadomość, ponieważ każdy może zrealizować imprezę integracyjną w taki sposób, jaki chce – na własnych zasadach. Z drugiej jednak strony im więcej jest możliwości, tym niekiedy trudniej jest dokoncać ostatecznego wyboru, z którego wszyscy będą zadowoleni.

W związku z powyższym w dzisiejszym artykule postaramy się wskazać na kilka szczególnie interesujących pomysłów na integrację firmową. Ciekawi Cię ta tematyka? Koniecznie zostań z nami!

Nietypowa integracja firmowa


Integracja firmowa – jak już wspomnieliśmy – niejedno ma imię. Możliwa jest bowiem realizacja zarówno klasycznych spotkań firmowych, takich jak np. wspólne wyjście do baru, jak i tych nieszablonowych. Jeśli chodzi o ten drugi rodzaj, to jeszcze do niedawna na jego czele znajdowały się: escape roomy czy imprezy tematyczne (przy okazji sprawdź, czy warto organizować tematyczne imprezy integracyjne dla pracowników!). Współcześnie jednak bardzo zyskały one na popularności, a mianem nietypowych integracji można określić już inne spotkania.

Pomysły na integrację firmową w niecodziennym stylu to np. silent disco, warsztaty improwizacji czy warsztaty robotyki. Dużym uznaniem cieszą się także szeroko pojęte warsztaty relaksacji czy wspólne degustacje wina, whisky i cygar. Owe propozycje zdecydowanie zaskoczą Twoich pracowników, zapewniając im mnóstwo fantastycznych wrażeń!

Integracja firmowa na sportowo


Wyjazd integracyjny dla pracowników to świetna okazja do tego, aby aktywnie spędzić czas. W związku z tym bardzo często organizowane są wszelkie atrakcje w plenerze, podczas których zespoły lub pary rywalizują między sobą. Polecamy zorganizować m.in. gry terenowe na świeżym powietrzu. Doskonałym wyborem są także spływ kajakowy czy off-road, dostarczające nie tylko adrenaliny, ale też niezapomnianych wrażeń.

Warto także wspólnie iść na strzelnicę lub na paintball, a na zwieńczenie dnia pełnego takowych przygód zorganizować ognisko lub grilla. Pracownicy bardzo chętnie podchodzą też do propozycji przejażdżek rowerowych, na które na co dzień nie każdy ma czas. Można się wybrać np. nad pobliskie jezioro czy na plażę, w zależności od bazowej lokalizacji. Integracja na sportowo to warta uwagi propozycja, zwłaszcza dla pracowników biurowych, mająca przy okazji zdrowotny aspekt.

Integracja firmowa w restauracji


Długie rozmowy przy pysznym jedzeniu i winie zawsze stanowią odpowiednie tło do budowania relacji. Z tej propozycji szczególnie warto skorzystać w dużych miastach, gdzie jest bardzo duży wybór różnorodnych restauracji, kawiarni czy barów. Co ważne, wiele takich lokali oferuje możliwość wynajęcia całej sali restauracyjnej, dzięki czemu zostanie zachowana prywatność.

W tym zakresie można wskazać na dwie możliwości odnośnie do wyboru menu. Kartę dań można ustalić już wcześniej, wobec czego obsługa restauracji na bieżąco będzie serwowała wybrane z wyprzedzeniem specjały. Inną opcją jest to, że pracownicy na bieżąco i w indywidualny sposób będą zamawiali poszczególne dania z karty. Jeśli zastanawiasz się, w jakiej restauracji zorganizować integrację firmową, to już spieszymy z podpowiedzią. Twojej uwadze polecamy np. STIXX Bar & Grill w Warszawie czy Concordia Design w Poznaniu.

Miejsca na integrację firmową


Zarówno impreza integracyjna, jak i team buiding powinny się odbywać w odpowiednim miejscu. Lokal czy też cały obiekt nie może być przypadkowy. Przed ostatecznym wyborem polecamy więc zwrócić szczególną uwagę na lokalizację obiektu, jego standard, ofertę i cenę. Dodatkowo koniecznie sprawdź, jakie udogodnienia czekają tam na gości. Przykładowo, bardzo ważną kwestią są miejsca parkingowe.

Zastanów się także, czy chcesz zorganizować kilkudniowy wyjazd integracyjny, czy może tylko wieczorne spotkanie. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście zapewnienia ewentualnych miejsc noclegowych czy wyżywienia. Niemniej jednak, jeśli chodzi o miejsca na integrację firmową, to polecamy przede wszystkim hotele w górach oraz hotele nad morzem. Musimy też przyznać, że bardzo duże wrażenie robią hotele na Mazurach, przy których zdecydowanie trudno jest przejść obojętnie! To jednak dopiero namiastka propozycji. Więcej wartych uwagi obiektów znajdziesz na naszej stronie, na którą serdecznie zapraszamy!