Jakiś czas temu na naszym blogu pojawił się artykuł, w którym wskazanych zostało 5 sposobów na organizację udanego spotkania biznesowego. Realizacja tego typu przedsięwzięć oczywiście nie należy do najłatwiejszych. Czasami nawet można ściśle trzymać się wszelkich zaleceń i instrukcji bardziej doświadczonych organizatorów, a zainteresowanie eventem wcale nie jest duże… Wynikać to może oczywiście z wielu czynników. Niemniej jednak mamy pewien sposób, aby zwiększyć zasięgi danej konferencji lub szkolenia. Na pomoc przychodzi live streaming.

Czy warto transmitować wydarzenia online? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? I gdzie można zorganizować konferencję online? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule, przybliżając nieco całe zjawisko transmisji live. Rozwiązanie to w ostatnich latach cieszy się szczególną popularnością, więc warto wyjaśnić, na czym dokładnie ono polega. Zapraszamy do lektury!

Streaming online wydarzeń


Streaming online konferencji to nic innego, jak transmisja na żywo, która jest rozpowszechniana i prezentowana przed użytkownikami Internetu. Zwykle z tej możliwości korzystają duże firmy oraz organizatorzy wszelkich eventów. Jest to oczywiście bardzo wygodna forma, ponieważ w takiej konferencji, szkoleniu czy innym spotkaniu biznesowym można uczestniczyć nawet z każdego miejsca na świecie, oczywiście w czasie rzeczywistym.

Warto dodać, że dzięki specjalnym sprzętom i programom transmitowany obraz i dźwięk jest naprawdę wysokiej jakości. Ponadto warto podkreślić, że streaming udostępniany jest także na urządzeniach mobilnych, a dodatkowo prowadzony jest w kilku wersjach językowych, co samo w sobie stanowi doskonałe udogodnienie. Live streaming podczas konferencji sprawia, że całe przedsięwzięcie ma szansę dotrzeć do wielu nowych słuchaczy. Ale czy jednak ma on same zalety? Sprawdźmy to!

Streaming online – wady i zalety


Transmisja na żywo z konferencji to bardzo duża szansa na to, aby dotrzeć do nowych odbiorców. Relację z eventu można prowadzić m.in. na portalach społecznościowych, więc jest to bardzo wygodna forma. Kolejny atut tego rozwiązania stanowi fakt, iż organizatorzy nie mają ograniczenia w postaci liczby wejściówek czy wielkości sali. Live streaming zdecydowanie jest ponad tego typu wytycznymi, pozwalając na zdalny udział wielu osobom.

To świetna szansa dla tych, którzy z różnych względów nie mogą się pojawić w sali konferencyjnej. Transmisja live bezpośrednio wpływa także na wzrost zasięgów. Dodatkowo streaming online daje szereg możliwości dla sponsorów. Podczas przerw technicznych czy kawowych warto wyświetlić widzom materiały reklamowe od partnerów i sponsorów danego wydarzenia.

Transmisja konferencji online ma jednak także wady. Niesie ona ryzyko niewielkiej liczby osób w sali. Ponadto wiąże się też z dodatkowymi kosztami oraz większą ilością pracy.

Dlaczego warto transmitować konferencje online?


Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto transmitować konferencje online, to przede wszystkim powinieneś spojrzeć na szereg korzyści wynikających z tego rozwiązania. Na ich czele znajduje się m.in. wymieniony wcześniej wzrost zasięgów czy możliwość dotarcia do nowych odbiorców. Wszystko to oczywiście odpowiednio przekłada się na korzyści promocyjne i finansowe. To bardzo duża szansa dla organizatorów, którzy realizują jakieś ciekawe przedsięwzięcie.

Niemniej jednak zanim zdecyduje się o przeniesieniu eventu do sieci, to koniecznie trzeba przeprowadzić analizę SWOT. Informacje zebrane w taki sposób pozwolą podjąć ostateczną decyzję o tym, czy warto prowadzić transmisję live z konferencji. Tego typu rozterki zawsze należy rozpatrywać w sposób indywidualny, mając na względzie m.in. doświadczenie organizatora, temat spotkania czy możliwości techniczne.

Gdzie zorganizować konferencję online?


Transmisję live z konferencji można przeprowadzić wyłącznie w takich salach, w których znajduje się specjalne zaplecze techniczne. Doskonałym przykładem jest ALVERNIA PLANET, czyli wyjątkowe miejsce na konferencję w Małopolsce. Jest to największe studio filmowe w całym kraju, w którym z powodzeniem mogą się odbyć najbardziej wymagające wydarzenia. Jedna z kopuł – K10 ma aż 600 m2 i została w pełni dostosowana do organizacji eventów online.

Równe atrakcyjne miejsce na konferencję online to iLab PLUS w Krakowie. Mogą się w nim odbyć zarówno spotkania stacjonarne, jak i hybrydowe lub w pełni online. Jako tło tych ostatnich wydarzeń najlepiej sprawdzi się Sala iLab PLUS, której powierzchnia wynosi 80 m2. Należy dodać, że ALVERNIA PLANET oraz iLab PLUS zostały wyposażone w profesjonalne sprzęty i udogodnienia do obsługi nawet kilkugodzinnych streamingów online.